Skocz do zawartości

Przekładka silnika z Yamahy XT 600 do TT 600


mortal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z forum mial do czynienia z taką operacją? Mam do kupienia silnik od XT Tenere i wstawilbym go do swojej TT, na pierwszy rzut oka silniki różnią się tylko tym ze XT ma rozrusznik a TT kopniak.. Czy da rade zlożyc z tych dwóch jeden silnik na kopniak? czy te silniki są identyczne w budowie?

Silnik który chcę kupic: http://allegro.pl/item684330582_silnik_xt_600.html

Moje moto to dokładnie TT 600N 59X rocznik '92: wygląda prawie jak te z tym ze ma tarcze na przodzie: http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yam..._tt600%2083.htm

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej abyś dogadał się ze sprzedającym i osobiście spawdził czy pasują. Taki silnik "600" mógł być produkowany w 10 odmianach i wtedy przekładki części z jednego do drugiego silnika mogą się nie udać. Spójrz na sposób mocowania silnika, rodzaj zapłonu (CDI/TCI), rodzaj ładowania (jednofazowy/trójfazowy), szerokość pokrywy zapłonu, rodzaj i umieszczenie zębatki łańcuchowej. Silnik z rozrusznikiem elektrycznym będzie potrzebował zupełnie innej instalacji elektrycznej.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobic to w taki sposób że ze starego silnika przenosze mechanizm kopniaka do tego od Xt, a rozrusznik wywalam, tylko niewiem wlasnie czy to przejdzie, słyszalem ze te silniki są identyczne, tylko czy w 100%? Chyba jednak pojade poprostu do goscia ze swoim starym silnikiem i na miejscu porównam, tylko ze to kawał drogi i niewiem czy bede w stanie dojść do czegos bez rozbierania go :icon_rolleyes:

Edytowane przez mortal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze ci tak, mam 2 kumpli co jeden ma tenere z założonym silnikiem od tt 600 94r. a drugi ma tt 600 94r. z założonym silnikiem od xt 600 wiec myślę ze nie będzie problemu z przełożeniem. pozdro pozdro

 

I o to mi chodziło :biggrin: dzięki za konkretną odpowiedź! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...