Skocz do zawartości

cz125cross rozsypane sprzęgło.co dalej?


Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!mam ten silnik w karcie i wydazyło się coś dziwnego!rozleciała się opaska wzmacniająca kosz sprzęgła,tzn odłamały się dwa kawałki,jeden znich dostał się między zeby kosz-wał az wytłoczyły się zęby na tej blaszce.natępnie oderwał się jeden(listek)kosza i po zaliczeniu strzała od wirujących elementów wyleciał przez dekiel sprzęgła :icon_eek: silnik chodził dalej.

Moje pytanie jest do doświadczonych-co powinienem zrobić,co wymieniać itd. bo zęby są całe i na oko nic nie widać!!!kosz mam drugi,ale obawiam sie o reszte czyli:wał,wałek łożyska!!!

Co o tym Myślicie???

Dodam że troche mojej winy było w tym bo za dużo pulsowania :banghead:

Może KTOŚ miał podobny przypadek???

Dzięki za podpowiedzi!!!

Jak coś to mam fotki z tej masakry :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takiej awarii zachodzi konieczność rozebrania całego silnika i weryfikacja wszystkich elementów łącznie z wałem korbowym. Wymiana łożysk na wale jest chyba oczywista jak również na wałku sprzęgłowym od strony kosza.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!I zgadzam się całkowicie!Tylko miałem nadzieje że ktoś może miał podobny przypadek i z doświadczenia mógłby napisać jak u niego to wyglądało

Silnik jest już złozony!Nowe łożyska i kosz.Wału i wałka nie mam narazie jak sprawdzić,potrzebny specjalistyczny warsztat plus fachowiec!!!Po sezonie(jak silnik przeżyje)znowu remoncik :bigrazz:

Przy okazji!!!KTO najlepiej w Polsce zrobi naprawę wału+szlif???

(mój typ to Motor_tech Katowice)

Dzieki za odpowiedz!!!Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...