Skocz do zawartości

problem z zephyr 550


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam ostatnio taki problem z moją kawą po wymianie oleju w silniku w jego prawej części zaczeło coś cykać przed tym nic nie było słychać olej jaki wlałem to castrol 10 w40 gps cykanie słychać tylko na biegu jałowym po dodaniu gazu cykanie znika niedawno miałem ściąganą głuwice i przy okazyji posprawdzałem wszystkie luzy zaworowy wszystko jest w normie a cykanie dalej jest no jeszcze jedno po czyszczeniu gażników zephyr zaczoł troche dziwnie chodzić jakoś powoli schodzi z obrotów i nieraz obroty same podskakują miby przyczyna togo mogło być fałszywe powietrze ale ktućce są cale obejmy też opaski pozmienałem ale bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega miał Zephyra i na początku jeździł na Castrolu, przy kolejnej zmianie oleju wlał Motula i co ciekawe na Motulu silnik chodził nieco ciszej, możesz jeszcze sprawdzić uszczelnienie kolanek są tam miedziane podkładki, u kolegi tez tak cykało i okazało się że jedna poleciała, inna sprawa że te silniki chodzą dosyć głośno tak że to też musisz wziąć pod uwagę jaki masz przebieg przy swoim ?? a co do gaźników to na pewno będziesz musiał zrobić synchronizacje

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ostatnio taki problem z moją kawą po wymianie oleju w silniku w jego prawej części zaczeło coś cykać przed tym nic nie było słychać olej jaki wlałem to castrol 10 w40 gps cykanie słychać tylko na biegu jałowym po dodaniu gazu cykanie znika niedawno miałem ściąganą głuwice i przy okazyji posprawdzałem wszystkie luzy zaworowy wszystko jest w normie a cykanie dalej jest no jeszcze jedno po czyszczeniu gażników zephyr zaczoł troche dziwnie chodzić jakoś powoli schodzi z obrotów i nieraz obroty same podskakują miby przyczyna togo mogło być fałszywe powietrze ale ktućce są cale obejmy też opaski pozmienałem ale bez zmian.

 

Co do schodzenia z obrotow i nierownej pracy - synchronizacja :)

A cykanie nie jestem pewny, ale sprawdzilbym napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodzenia z obrotow i nierownej pracy - synchronizacja :)

A cykanie nie jestem pewny, ale sprawdzilbym napinacz.

 

 

 

napinacz j jusz sprawdzałem synchronizacje tesz robiłem czy może wiecie jaki ma być poziom paliwa w komorze pływakowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie zgodny z serwisowka. A ze to uzywany motong wiec ideal mozesz ustawic tylko pod colortune, analizator spalin etc.

Zrobiles synchronizacje i wolno schodzi z obrotow? Albo zle zrobiles albo bierze Ci lewe powietrze. Sprawdz krućce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...