Skocz do zawartości

zephyr 550


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Zefira550 a teraz kumpel ma GPZ550.. jeździłem GPZtą kumpla więc mam porównanie.

 

Budową silniiki nie różnią się prawie niczym, poza kształtami obudowy.

 

ZR ma niżej moment obrotowy i od 5,5tys obr ma kopa, a GPZ kopa ma dopiero przy 7,5 tys obr.

 

ZR ma bardziej elastyczny silnik niż GPZ 550.

 

Splanie niemalże takie samo.

 

max moc ZR bez blokad to 50KM, zblokowane miały 37 i chyba 22 KM.

 

Więc ZR ma tylko 50KM bo japońce obniżyli punkt max momentu obrotowego pz5rez co zwiększyli elastyczn9ośc cilnika w zakresie średnich i niskich obrotów. ZR to już raczej turystyk, a GPZ to bardziej sport w klasie starszych 550tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy wie ktos może czym sie różni silnik w zephyrze 550 od kawasaki gpz 550 niby to samo tylko że gpz ma 65 kucyków a zephyr 550 ma 50 czy moze to byc jakaś blokada

 

"gandżo" pisze bzdury.

Zamontuj wałki rozrządu z GPZ550 to sam się przekonasz o różnicy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że obniżyli punkt momentu obrotowego nie pisałem że za sprawą wałków bo uznałem ten fakt za oczywisty.

"Budową silniiki nie różnią się prawie niczym, poza kształtami obudowy."

Podejrzewam, że nie widziałeś nigdy obu silników obok siebie i swoją opinię wydajesz zbyt pochopnie.

Wracając do meritum- prekursorem obu silników był Z500 (notabene jedna z nielicznych dobrych konstrukcji tej firmy jeżeli chodzi o trwałość (żywotność)).

W wyniku zmian podatkowych konstruktorzy powiększyli pojemność o 50ccm przez co znacznie poprawiła się dynamika silnika. Ostatnia konstrukcja zmieniła nie tylko zewnętrzny wygląd silnika ale także i sporo części w jego środku co wpłynęło na spore pogorszenie jego parametrów.

Aby w ostatnim modelu tego silnika dodać wigoru należy wymienić sporo części.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

różnica między Gpz 550 a Zr 550 jest jeszcze taka, że w Gpz olej w silniku według manuala powinno się wymieniać co 5 tys. km a w Zr 550 bodajże co 10 tys. km (nie jestem pewny), nie wiem czy to może jest wina tego że Gpz jest bardziej wysilony albo ma gorszej jakości materiały czy coś

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...