Skocz do zawartości

Volusia -znikający prąd


brt3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś po raz drugi miałem taki dziwny przypadek.Naciskając starter słyszę takie dziwne kliknięcie i cały prąd znika z akumulatora.Muszę wtedy szukać miłego człowieka z samochodem aby się do niego podpiąć pod aku.Kilka sekund podawania prądu z auta przewodani na mój aku i sprawa wraca do normy.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym najpierw sprawdzić napięcie i prąd ładowania przy normalnie rozgrzanym piecyku i na jałowych obrotach. Odpalanie przez kable, jak mówi Filo, nie zawsze rujnuje aku. IMHO, ja jednak wymieniłbym aku na nowy - JEDNAK i zrobił to, co napisałem na początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "cały prąd znika"? Siada mu napięcie do kilku woltów, czy nagle całkiem do zera?

 

Zanim kupisz nowy akumulator sprawdź też połączenie między klemą, a przekaźnikiem rozrusznika (taki gruby kabel), wyczyść połączenia porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, to była wina połaczen.

ps.Volusia coraz częściej wydaje sie być za słabym motorkiem.Czy juz pora na zmianę?Nieśmiało zerkam na VTX.

Dex, czy Ty odczuwasz znaczną różnicę po przesiadce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiadam :) Po przesiadce z vn 800 (który i tak był nader żwawym moto), na Selenke, wpadłem wręcz w moto euforie ;) Vtx 1300 to już inna bajka - duży, ciężki, a co za tym - stabilny. A jeśli chodzi o osiągi, to te 75 KM w wydaniu hondy są ok (pozwalają rozpędzić bez zbędnych ceregieli maszynkę do 190 km/h) a i ze świateł ścigi wszelkiej maści raczej nie mają szans (123 Nm robi swoje). Trza uważać, by przy byle ruszaniu nie bugsować tylnią lacią. Od strony technicznej dość zaangażowany ( bo i 2 świeczki na gar, no i 3 zawory na cylinder) POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybkim ruszaniem na światłach to i ja sobie radzę:) Zawsze pierwszy startuję a F4 i R6 doganiają mnie po kilku sekundach.

Ale wszak to nie o to chodzi.

Dzięki raz jeszcze.

Edytowane przez brt3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...