Skocz do zawartości

Prostowanie i wyważanie koła


arczimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam Hondę VF 750 kupiłem ją dwa lata temu . Widać było że poprzedni właściciel wjechał na krawęznik(albo coś w tym stylu.) Przez dwa lata mi to nie przeszkadzało :bigrazz: ale w końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Mianowicie jak jadę na luzie-bez biegu albo dodawania gazu lub... toczę motocykl bez zapalania to słychać delikatne ocieranie klocków o tarczę.Koło niby jest wycentrowane ale chciałbym dać sobie raz jeszcze sprawdzic jak robotę wykonał poprzedni fachowiec. Ponieważ na tylnim kole są odważniki to od razu sprawdziłbym obydwa koła. Teraz pytanie. Czy ktos wie czy w okolicach Rybnika na Ślasku jest ktos kto by taką usługę fachowo wykonał. W najgorszym razie moge koła wysłać kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewny ze to przez kolo ocieraja klocki? ja tez tak myslalem a okazalo sie jednak ze tarcze mialem lekko skrzywione.

chcialbym dorzucic swoje 3 grosze jako ze handlowalem oponkami a i hamulce zdarzalo mi sie tez samemu naprawiac.Tarcza hamulcowa ma tzw.bicie fabryczne wlasnie po to aly rozewrzec klocki i nie ma to nic wspolnego z felga.Wywazenie a bicie to tez dwie rozne sprawy.Widac bedzie jak felga jest zamontowana na wywazarce czy ma bicie i czy ma "unwucht".Moze byc idealnie wywazona a miec mimo wszystko bicie.Jesli to kolo szprychowe,to wymien" Rafke"!Jesli alu to wywal do smietnika,lub jezdzij dalej.Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest szprychowe,tak czy inaczej muszę wysłac albo dać gdzieś do wywazenia. Tylko nie wiem gdzie.Oczywiscie w rozsądnej cenie. Felga jest lekko wgięta ale ma odważniki na szprychach.Czyli wynika z tego,ze ktos juz ją wyważał. Patrzyłem za całym kołem a najlepiej obręczą ale wydaje mi sie,ze prócz serwisu jest to nie do zdobycia.Koło o ile się nie mylę 2 kzł. OBŁĘD.Szukam jakiegos dobrego mechaniora w okolicach Rybnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawe z klockami olej, chyba że tak bije że klamka hamulca pulsuje przy hamowaniu .

koło Ci zrobi każdy dobry szpec od rowerów skoro jest szprychowe

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie,pomyliłem sie. Tak jak w stopce. VT

Oto moje dziecko aby rozwiac wątpliwości:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0a80f759d1e3207.html

 

Ale wracając do tematu zna ktos w moich okolicach porządny ,rozsądny w cenach warsztat?

Hamulce mam o.k, nic nie pulsuje. Natomiast co do oddawania koła gościowi od rowerów hm....

Przy okazji.... Jak juz wyciagnę koła do wyważania to chciałbym doprowadzić do wysokiego połysku szprychy. Mam na nich taki szary nalot a robota z pastą jest masakryczna i wiadomo nie wszędzie da sie dojść. Ma ktoś sprawdzony specyfik chemiczny?Gdzie mniej roboty by było?

Edytowane przez arczimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...