Skocz do zawartości

Jazda po chodniku


figer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio malo brakowalo a dostal bym mandat za zaparkownie moto na chodniku ,chociaz policja nie widziala ze ja na ten chodnik wjechalem a nie wprowadzilem moto

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, bo wtedy jesteś pieszym :crossy:

 

W takiej sytuacji w samym srodku osiedla przy zerwej liczbie drog jak przeprowadzalem moto pod blok, panowie policjanci sie nawet odsuneli i zrobili mi miejsce na chodniku bym spokojnie przeprowadzil motonga :)

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czy można parkować np. pod marketem obok stojaków dla rowerów? :)

Widzę, że często tak stawają, ale czy jest to legalne?

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czy można parkować np. pod marketem obok stojaków dla rowerów? :)

Widzę, że często tak stawają, ale czy jest to legalne?

 

 

Nie wiem czy jest legalne, czy nie ale sam często tak parkuje, raz nawet jak podjeżdzałem i szukałem miejsca gość z ochrony mi macha ręką -i pokazuje że tu, więc wjechałem pomiędzy te pachołki,potem żałowałem bo zadał mi ze 20 pytań o moto od ciśnienia w oponach po : ile ma świec skończywszy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem miejsca gość z ochrony mi macha ręką -i pokazuje że tu, więc wjechałem pomiędzy te pachołki,potem żałowałem bo zadał mi ze 20 pytań o moto od ciśnienia w oponach po : ile ma świec skończywszy :crossy:

Haha :)

Chociaż powiem tak, że jak ostatnio zaparkowałem pod marketem to po parkingu chodziła straż miejska, która spisywała źle zaparkowane samochody i widziała jak wsiadam na moto i się ubieram - nawet nie podeszli, więc chyba można :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, bo wtedy jesteś pieszym :banghead:

hahahaha wasze myslenie jest poprostu (bez urazy) zalosne !!!!!!!!!

czyli jak np. jest zakaz wjazdu to moge sobie wepchnac co chce samochod, motocykl, i jest spoko bo jestem przeciez pieszym :cool: :) :crossy:

ale spoko przynajmniej mam co robic w pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak np. jest zakaz wjazdu to moge sobie wepchnac co chce samochod, motocykl, i jest spoko bo jestem przeciez pieszym :cool: :) :crossy:

Nie mówimy tu o takich przypadkach jak podałeś!

Mówimy o przypadkach, które dotyczą tylko moto, a nie samochodów, bo to zupełnie inaczej wygląda wtedy...

Samochody chyba chodznikiem nie poprowadzisz? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Ty masz wogole prawo jazdy ?? jak tak to gdzie Ty je zdawales ?? motocykl traktowany jest jako POJAZD SILNIKOWY i przepisy sa jednakowe dla samochodu jak i motocykla.

Chce zauwazyc ze cala ta dyskusja dotyczy oczywicie przepisów co wolno a co nie wedlug kodeksu drogowego. A to ze nie reaguje sie na takie sytuacje w zyciu to juz inna sprawa - sam jezdze i lubie postawic sprzeta zdala od katamaranów i na oku - wszyscy sa ludzmi i mozna zrozumiec pewne sprawy i dlatego nie dziwia mnie wypowiedzi typu ''widzieli a niezareogowali'' a rozwalaja zas ''nie zareagowali wiec wolno'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem kiedys wypowiedż policjanta w TV dotyczącą ROWERÓW,,

 

ot jezeli chodnik ma tam jakąś określoną szerokość... (nie pamiętam ile) to rowerzysta może jezdzić po nim (chyba 2,5 m), niemniej jednak powinien uwazac na piezych i ustępować im - wtedy mandatu nie ma prawa nikt dac :)

 

 

natomiast uwazam ze podjazd chodnikiem na moto tego twojego kolegi musiał ciekawie wyglądać dla policjantów :crossy:

 

to różnica czy podjechał, nawrócił .. zaparkował czy cos tam..

 

ale jak jechał sobie wzdłóż chodnika jak gdyby nigdy nic .... to się przyczepili :banghead:

 

Moim zdaniem nie powinno sie jezdzic po chodniku, nawet powoli i na skróty

 

ludzie się boją - to popierwsze, a po drugie boję sie i ja.. ze wlasnie ktos mandat da ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zauwazyc ze cala ta dyskusja dotyczy oczywicie przepisów co wolno a co nie wedlug kodeksu drogowego

Chłopie wyluzuj. Ja kiedyś też prowadziłem dyskusję typu "co wolno według kodeksu drogowego" przytaczając opinie biegłych, wyroki Sądu Najwyższego. Byłem już dość zmęczony kiedy padł argument, że: "Każdy ma prawo do własnej interpretacji przepisów" :crossy: . W tym momencie dałem sobie już spokój. Beknie jeden z drugim po mandacie za którymś tam razem, i zaraz przestaną interpretować. :)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juzFlisert napisał- potwierdze to stwierdzenie.. Mam wrażenie że co niektórzy to prawo jazdy to chyba mają z bazaru...

 

TO ze moto jest bardziej podobne do roweru niż auta, nie zmienia faktu ze to pojaz mechaniczny i obowiązują go przepisy podobne jak samochodzie...

Dotyczy to też róznych takich manewrów jak np wyprzedzanie z prawej strony, parkowanie pod marketami na parkingu rowerowym, za słupkami, czy czeste najazdy na linie ciągłą, które to mozna spotkać wśród motocyklistów...

TO zwykłe łamanie przepisów- i było by błedem mówić "a motorem to mozna"

 

Sam tak robie- ale przynajmniej świadomie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Ty masz wogole prawo jazdy ?? jak tak to gdzie Ty je zdawales ?? motocykl traktowany jest jako POJAZD SILNIKOWY i przepisy sa jednakowe dla samochodu jak i motocykla.

Chce zauwazyc ze cala ta dyskusja dotyczy oczywicie przepisów co wolno a co nie wedlug kodeksu drogowego. A to ze nie reaguje sie na takie sytuacje w zyciu to juz inna sprawa - sam jezdze i lubie postawic sprzeta zdala od katamaranów i na oku - wszyscy sa ludzmi i mozna zrozumiec pewne sprawy i dlatego nie dziwia mnie wypowiedzi typu ''widzieli a niezareogowali'' a rozwalaja zas ''nie zareagowali wiec wolno'' :)

 

Otóż, to. Z tym, że nie mów, że przepisy są jednakowe dla samochodu jak i motocykla. Natomiast bardzo mnie ubawiło porównywanie motocykla do roweru :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...