Skocz do zawartości

Suomy - podatny jak Boomer, czy twardy jak Amish w byciu unplugged


Rekomendowane odpowiedzi

- Arai Viper (600e)- bdb wentylacja, lekkość, dostępne ciekawe malowania (tego brakuje moim zdaniem u Shoei'a), nieco głośny (standardowa cena za rozbudowaną wentylację), drogi jak cholera.

 

Oj, Bandzior tutaj sie z Tobą nie zgodzę. Uważam, że to Shoei ma właśnie najlepsze malowania dostępne rynku. A w ogóle to wykonanie malowań Shoei to jest jakaś bajka... :lalag: :notworthy: Jedynie wyściółki są z "kiepskiego" dość materiału, coś takiego poliestrowo-podobne :icon_rolleyes: Ja akurat w takim środowisku źle się czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie Yuby męczą zatyczki bo Ty jesteś za delikatny :D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie konkretne, poparte mniejszym czy większym doświadczeniem w jeżdżeniu w danym garnku komentarze. Teraz już sama zupełnie mam mętlik w głowie, jeśli chodzi o wybór producenta, ale chyba nie mam wyjścia tylko muszę nieco zwiększyć budżet kaskowy (dziś Dzień Dziecka, przypominam ;)) i poszukiwania zawęzić do wielkiej trójcy/czwórcy :bigrazz:

 

Arai niestety nie trafia do mnie z designem, ale mimo wszystko przymierzę któryś model, żeby się przekonać, że w moim przypadku nie będzie to miłość od pierwszego włożenia ;)

 

Shoei ma fajne malowanie we flutterze, chociaż kolorystycznie pasowałby mi wyłącznie do bielizny (nie ma innych niż szare, różowe i niebieskie??) :bigrazz:

 

http://www.allegro.pl/item640450727_shoei_...model_2009.html

 

Dr Grass, dzięki za link'a do testu KBC, jeśli pozwolisz zamieszczę go tutaj dla ogólnego wglądu, może ktoś się skusi :bigrazz:

 

Raz jeszcze wszystkim wielkie dzięki za podzielenie się uwagami. Teraz pozostaje mi podręczenie obsługi poznańskich sklepów i mam nadzieję, że niedługo sama dopiszę który garnek padł moim wyborem i jak będzie się sprawował po konkretnych roboczogodzinach :bigrazz:

 

:crossy: :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

od roku uzywam Suomy Vandala - mam 58cm i M-ka dopasowała się idealnie...mimo lekkiego ucisku odczuwanego na przymiarkach... Mogę polecić go z czystym sumieniem. obecnie na alle... wystawia ktoś rozmiar S w przyzwoitej cenie...;-)

mój plecaczek lata w marushinie daisho - może malowanie Cię zainspiruje;-) kask jest bardzo ok - wyjmowane wnętrze, skorupa z włókien szklanych, przyzwoita aerodynamika...

przez 2 miesiące latałem w marushinie inkusa-był fajny :-) ale...zmienił właściciela wraz z laptopem z mojego bagażnika...:-(

pzdr

SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arai niestety nie trafia do mnie z designem, ale mimo wszystko przymierzę któryś model, żeby się przekonać, że w moim przypadku nie będzie to miłość od pierwszego włożenia ;)

 

Fakt, mistrz design'u to to nie jest, ale tutaj chodzi o to jak się w tym kasku zapie*dala. Także, jeśli go tylko założysz to całkiem prawdopodobne, że to nie będzie wspomniana miłość od pierwszego włożenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może komuś przyda się moje doświadczenie. Po tygodniach poszukiwań i po kilku przymiarkach, moim wyborem padł Shoei XR 1000 w kobiecym malowaniu (flutter). Chociaż miałam obawy, co do rozmiaru (tutaj bardzo pomocne okazały się Wasze wskazówki), po przymiarce zdecydowałam się na rozmiar S, który spełniał wszystkie zasady producenta, dotyczące właściwego dopasowania kasku. Tak jak przymiarka Suomy do przyjemnych nie należała, tak Shoei rewelacyjnie mnie zaskoczył, dodatkowo prezentując szeroką ofertą grubości pianek wszystkich wymienialnych elementów (w moim przypadku wszystkie zostały standardowe).

 

Dokupiłam tylko progresywnie przyciemnianą szybę, która świetnie łagodzi intensywność promieni słonecznych, a jednocześnie daje pewność, że o zmierzchu można bezpiecznie dojechać do celu bez konieczności podróży na muchołapa (z podniesioną przyłbicą). Ten element kasku (poza bezpieczeństwem) uważam za najbardziej praktyczny, jak również ciekawy wizualnie.

 

Kolejna sprawa, która jest miłą odmianą po jeździe w kasku Nitro, to stosunkowa cichość, jaką gwarantuje kask - zaznaczam, STOSUNKOWA, ponieważ jak wszyscy wiemy, kasków cichych nie ma :)

 

Moja motylkowa skorupa zaskoczyła mnie także, kiedy wyjechałam na przejażdżkę w samo południe, przy temperaturze około 30 stopni, bowiem nawet na światłach, przy zamkniętych wlotach powietrza czułam przyjemny strumień chłodnego powietrza pieszczącego łepetynę.

 

Ogólnie z kasku jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że będzie mi służył długo i bezpiecznie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...