Skocz do zawartości

Jakie konsekwencje grożą za jazde bez uprawnień jeśli owe zostały zatrzymane


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod temat z pytankiem,

jakie konsekwencje grożą za jazde bez uprawnień jeśli owe zostały zatrzymane (na okres 6 miesięcy) a na koncie delikwenta figurują 24pkt karne?

 

A co do jezdzenia bez prawka z racji wieku... ponad 10 lat jezdzilem wszystkim, zazwyczaj wokół komina, czy to mądre... no niekoniecznie, teraz się bardziej o tym myśli bo gdyby zdarzył się wypadek to była by buba.

Ale to jedynie ze strony prawnej właściwie, jezdziłem bo trzeba było, dziadek rolnik to latami sie jezdzilo ciągnikami, samochodem bo lubiłem, koparkami itp bo chciałem spróbować, motocyklami bo je kochałem i nadal kocham a zebranego doświadczenia juz mi nikt nie zabierze :) Z resztą kto wie ile jeszcze będe żył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczysty buziak od wąsatego Pana Policjanta :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 244. kk Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, prowadzenia pojazdów lub obowiązku powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 244 kk mówi o zakazie orzeczonym przez sąd. Zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie 24 punktów nie jest orzeczeniem sądu - a decyzją administracyjną. Nie ma więc tu mowy o odpowiedzialności karnej.

 

Jest to traktowane tak samo jak jazda bez wymaganych uprawnień - a więc mandat, albo z większą dozą prawdopodobieństwa wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie (i tu sąd ma możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów).

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 244 kk mówi o zakazie orzeczonym przez sąd. Zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie 24 punktów nie jest orzeczeniem sądu - a decyzją administracyjną. Nie ma więc tu mowy o odpowiedzialności karnej.

 

Jest to traktowane tak samo jak jazda bez wymaganych uprawnień - a więc mandat, albo z większą dozą prawdopodobieństwa wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie (i tu sąd ma możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów).

Ale założyciel wspominał coś o 6 miesiącach, dlatego domniemywam, iż klamka już zapadła.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nie trzeba robic, za pol roku minus 3 tygodnie oddadza, a robienie od nowa to jakies 3k zł w plecy bo a,b+e.

 

I faktycznie klamka zapadla, zatrzymac prawo jazdy to zatrzymali na tydzien, pozniej przyszlo orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdow na pol roku.

 

Ach ten system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nie trzeba robic, za pol roku minus 3 tygodnie oddadza, a robienie od nowa to jakies 3k zł w plecy bo a,b+e.

 

I faktycznie klamka zapadla, zatrzymac prawo jazdy to zatrzymali na tydzien, pozniej przyszlo orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdow na pol roku.

 

Ach ten system...

ehh ahh ohhh, ahh to złe państwo, jak czytam takie teksty to mi się chce śmiać.

Napisz za co ci zabrali?? Krzywo się uśmiechałeś czy podrapałeś po jajkach w miejscu publicznym ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za nie zatrzymanie się do kontroli, ale nie że na kole latałem czy coś, ot po prostu nie zauważyłem, a szybko nie jechałem bo ogolnie wole turystyke niz ganianie po publicznych drogach, od latania jest tor dla mnie. A że poglądy swoje mam i nie wyrzekne sie ich to konsekwensje są jakie sa, a co do Twojej mało udanej ironii... może kiedyś to zrozumiesz, ale nie wymagam tego od nikogo... Ten system jest wszędzie i rządzi kazdym z nas, a z resztą co ja się będe wysilał, to nie Ciebie rewidują prawie na każdym kroku choćby za wygląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nie zatrzymanie się do kontroli, ale nie że na kole latałem czy coś, ot po prostu nie zauważyłem, a szybko nie jechałem bo ogolnie wole turystyke niz ganianie po publicznych drogach, od latania jest tor dla mnie. A że poglądy swoje mam i nie wyrzekne sie ich to konsekwensje są jakie sa, a co do Twojej mało udanej ironii... może kiedyś to zrozumiesz, ale nie wymagam tego od nikogo... Ten system jest wszędzie i rządzi kazdym z nas, a z resztą co ja się będe wysilał, to nie Ciebie rewidują prawie na każdym kroku choćby za wygląd...

 

 

to jak ty wygladasz, ze cie za wyglad rewiduja?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...