Skocz do zawartości

Problem z silnikiem w yamaha tt 600 93r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od 3tyg jestem posiadaczem yamahy tt 600 z 1993r(4gv)

Dzisiaj po przejechaniu ok 6km,stojąc na luzie nagle obroty zaczęły spadać i silnik zgasł.

Kopie odpala chodzi ok 3-4s i gaśnie znowu kopie odpala chodzi ok 2s gaśnie w końcu przestał odpalać.

Walczę dalej kopie jak wściekły ale tylko zagada 0,5s i nic.

Po ok 5 min przerwy odpali na chwile ale zdechł jak dodałem gazu.

Czekam ok 30 min odpala ale na ssaniu,no to dawaj w drogę do domu trzeba jakość wrócić.

W czasie jazdy wyłączam sanie i jadę dalej,po przejechaniu ok 3-4km zaczyna się dławic strzelać szarpie w końcu zdycha.

Kombinuje dalej,kopie bez ssania ale nic cisza czekam jakie 25min sanie pali i ogień do domu.

Ledwo dojechałem pod garaż bo zaczęło się to samo,dławienie szarpanie itp i silnik zgasł.

 

Czy ktoś miał podobną awarie?,może ktoś wie co mu jest i co jest przyczyną takiego zachowania?

Czekam na jakieś podpowiedzi za co się chwytać i gdzie szukać przyczyny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj próbowałem go odpalić ale nic,zagadał może dwa razy na ok 1sek i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór paliwa wyczyść, potem załatw sobie wężyk 6mm dopnij go do spustu benzyny w gaźniku, odpal motocykl, postaw go prosto, jeśli odpali niech pochodzi, zgaś. drugi koniec węzyka ponad gaźnik i odkręć śrubą spustową poczekaj aż wyleci powietrze i sprawdz czy poziom paliwa w rurce odpowiada mniej więcej temu zgrubieniu na łaczeniu denka gaźnika i jego korpusu jeśli przyłożysz węzyk do gaźnika na środku tam gdzie pionowe zgrubienie na denku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...