Skocz do zawartości

Gdzie ubezpieczyć motocykl?


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie moje sprzęty dwu i więcejkołowe ubezpieczam w tej samej firmie X. Ma to swoje zalety (finansowe), ma to także wady.

 

Wymyśliłem za pomocą głowy, że motocykl z tego garnka wyciągnę i ubezpieczę go gdzieś indziej, ale w związku, że z firmą X współpracuje już od lat wielu nie mam żadnych doświadczeń z innymi ubezpieczalniami.

 

Czy ktoś mógłby polecić dobrą firmę mający dobry produkt dla użytkowników jednośladów? Nie pytam gdzie jest tanio, bo to sobie potrafię sam sprawdzić, szukam dobrej polisy od wszystkich zdarzeń, bez wykluczeń drobnym drukiem.

 

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

mimo, że poruszam się jeno skuterkiem (niby nie zaliczany do silnikowych) ;) to zależy mi na nim wiec poszperałam co nieco. Niestety nie ma fajnych ofert na naszym rynku, a na sezonowość to już nie mamy co liczyć (za zachodnią granicą rozegrali to lepiej). Nasze prawo nakazuje aby okres ubezpieczenia zamykał się w pełnych 12 miesiącach (30 dni to wyjątki dla handlujących i takie tam...), PZU robi sobie z tego jaja i ubezpieczają na sezon, jak? to Bóg tylko wie... Ani CU ani Link4 czy inne znane nie mają ofert... Zdecydowałam się na Allianz, gdzie też autko mam opłacone, przejęłam troszkę zniżek z OC, jednak aby w AC móc w razie kradzieży (i tylko w tym przypadku, O Panie! spraw aby się nie stało) doliczają 10% jeśli chce się odzyskać 100% wartości jednoślada (olałam te opcje bo i tak cholernie dużo trzeba płacić). Natomiast sama stawka to 7,9% ...powodzenia w poszukiwaniach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jednak aby w AC móc w razie kradzieży (i tylko w tym przypadku, O Panie! spraw aby się nie stało) doliczają 10% jeśli chce się odzyskać 100% wartości jednoślada (olałam te opcje bo i tak cholernie dużo trzeba płacić). Natomiast sama stawka to 7,9% [...]

 

Prawie racja, ale doliczenie dotyczy tylko i wyłącznie kradzieży z miejsca niestrzeżonego. Jeśli założysz, że nie stajesz poza miejscami strzeżonymi to możesz nie płacić. Zwyżka wynosi 10% składki więc nie wiem czy to dużo. Jak masz sprzęta za 30 tyś, to w przypadku braku wykupienia tej opcji potrącenie wynosi 10%, czyli w uproszczeniu 3 tyś. A zwyżka składki to rząd kilkudziesięciu lub kilkuset zł (zależy od zniżek i wartości ubezpieczenia). Skalkuluj i pomyśl sam czy nie warto. A najważniejsze, to to, że na kosztorys wypłacą Ci 100% części - no, może na początku będzie to trochę mniej, ale jak napiszesz mądre pismo to na pewno dopłacą. Chyba, że miałeś sprzęta w takim stanie, że inaczej się nie da :) Nie ma też żadnej amortyzacji (jeśli miałeś sprzęta w dobrym stanie) części bo to wykupujesz w składce więc... Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...