Skocz do zawartości

Audio w Venture


intruder750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, myślałem, że się nie kapniesz...

Musiałem popsuć zabawę, zabieram zabawki i idę z piaskownicy :)

To jest antenka.

 

O rany, ale gruba w podstawie :-D

 

 

http://www.interkomy.pl/images/products/duze/410010.jpg - tak mój wygląda.

 

Piszesz Gościowi, że chcesz do Venture i jest OK.

Ja dopłaciłem i wziąłem lepsze głośniki.

http://www.interkomy.pl/interkom-honda-goldwing

 

No właśnie Radek, miałem już dawno zapytać, ile dopłaciłeś za lepsze

głośniczki? Czyli muszę wydać 2 x 295 zł + lepsze głośniki + wysyłka.

Ty brałeś dwa interkomy?

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa, jak to INTERCOM`y.

Ja płaciłem coś 320 - 330,- zł/szt.

Nie pamiętam musiał bym spojrzeć w papiery (paragon) + przesyłka.

Jeden intercom, posłuży Ci tylko do CB i jako słuchawki do radia.

Jak plecak ma drugi, to podczas jazdy pogadać można.

Moja Evi to mi śpi z tyłu, już oberwałem z kasku po kręgosłupie, ale to jeszcze na Shadowce.

Powiem Ci, że interkom, to naprawdę dobra rzecz.

Chyba, że Twojej Kobicie się jadaczka nie zamyka, to wtedy będziesz miał problem...

 

 

mały oftopic:

Przychodzi Baba do lekarza i jest cała obita.

Skarży się, że mąż jak tylko przychodzi z pracy to zaraz ją bije i tak na okrągło...

Lekarz powiedział Jej aby codziennie jak przyjdzie mąż z pracy szła i płukała jamę ustną rumiankiem.

Kobita z pewną dozą nieufności, kupiła rumianek i zastosowała kurację zleconą przez lekarza.

Pierwszy dzień - działa,

następny dzień - działa,

minął miesiąc - cały czas działa,

minął drugi miesiąc cały czas działa,

minął trzeci miesiąc i cały czas kuracja działa!

Ale Baba jak to Baba, nie dawało Jej to spokoju - poszła do lekarza, chwali się rezultatem kuracji i pyta, jak to działa, że Ona płucze jamę ustną, a mąż Jej nie bije.

Lekarz odparł:

Bo musi Pani mieć mordę czymś zajętą i tyle nie gadać!

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbuzik, Ty łobuzie! :biggrin: Ja tu próbuję Artura bezpiecznie przygotować do sezonu, a ty puszczasz taki film. Widać, że facet nie zaczynał od Goldasa tylko ćwiczył na lekkich szlifierkach i po nabraniu doświadczenia nakręcił film życia (śmiga aż miło, słychać tarcie podestów o asfalt). Ja osobiście nie przepadam za tak dużą dawką adrenaliny i stawiam na bezpieczeństwo. Wysypany żwir, liście, lub martwe zwierze na asfalcie zakończyło by karierę tego zawodnika. Mistrz wyczuł maszynę która słucha go co do milimetra, ale sekunda nieuwagi i mogą być poważne kłopoty.

 

Odnośnie kasku Arturo to ja polecam na Cruisera bez szczęki. Przy kupowaniu popytaj czy jest miejsce na zestaw. Tańsze kaski mogą nie mieć dobrej możliwości montażu zestawu. Droższe - o wiele wygodniejsze, nie będą sprawiały większego problemu. Z droższych polecam Nolana (chociaż są i droższe od niego), tańsza ale dobrze wykonana będzie Naxa (polecam model z blendą) i można załadować zestaw. Cyknij ceny na google i porównaj. Ja śmigam na Naxa tu masz linka http://allegro.pl/kask-naxa-jet-czarny-mat-r-xl-z-blenda-model-s4b-i1982942644.html wybierz czy mat, czy połysk i dobrze podaj wymiar (mierzysz obwód głowy nad linią brwi). Ja śmigam na tym, ale jak masz więcej floty to spraw sobie Nolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kasku Arturo to ja polecam na Cruisera bez szczęki. Przy kupowaniu popytaj czy jest miejsce na zestaw. Tańsze kaski mogą nie mieć dobrej możliwości montażu zestawu. Droższe - o wiele wygodniejsze, nie będą sprawiały większego problemu. Z droższych polecam Nolana (chociaż są i droższe od niego), tańsza ale dobrze wykonana będzie Naxa (polecam model z blendą) i można załadować zestaw. Cyknij ceny na google i porównaj. Ja śmigam na Naxa tu masz linka http://allegro.pl/kask-naxa-jet-czarny-mat-r-xl-z-blenda-model-s4b-i1982942644.html wybierz czy mat, czy połysk i dobrze podaj wymiar (mierzysz obwód głowy nad linią brwi). Ja śmigam na tym, ale jak masz więcej floty to spraw sobie Nolana

 

Właśnie o to chodzi że nie mam teraz kasy na dobry kask, a muszę kupić bo na razie pożyczam, a nie tędy droga. Ktoś może się zdziwić że mam na moto a nie stać mnie na porządny kask, no ale właśnie tak jest. Szarpnęło mnie ostatnio po kieszeni dlatego szukałem czegoś z niższej półki. Te hiszpańskie kaski LS2 mają na forach dobre opinie. I tak naprawdę nie wiem jeszcze czy chcę bez szczęki czy typu szczęka. Na dyńce miałem tylko taki pełny więc nie znam zalet ani wad żadnego z nich. Zaraz sprawdzę jakie to kwoty są jeśli chodzi o Naxa i Nolana. Kiedyś mój brachol miał Caberga, był bardzo drogi ale nie zapadł mi jakoś w pamięci choć miałem go kilka razy na łepetynie. Sprawdziłem teraz Naxa, są jeszcze tańsze od LS2.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naxa jak za tą cenę jest naprawdę super. To mój kolejny kask i jestem bardzo zadowolony. Za Nolana musisz odpalić 500. Z tego co wiem to do Naxy załadujesz zestaw słuchawkowy, ale popytaj jeszcze w sklepie. Oglądnij ją na żywo i zobaczysz, że będziesz mile zaskoczony. A cena jest atrakcyjna. Do cruisera pasuje kask bez szczęki i dobrze sięga mikrofon od zestawu. Przymierz obydwa modele i porównaj. Wybierz taki kask w jakim czujesz się najlepiej. To TWÓJ kask i każda spędzona w nim sekunda ma Ci sprawiać radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać, ale ja jeżdżę w NEXO, to jest kask na skutery i małe motory. Już dawno myślałem o zmianie kasku, ale miałem podobną sytuację jak Artur. Tyle, że ja zaczynałem od 250 i piąłem się w górę aż do Ventki. Po drodze cały czas chodziło o kasę. Teraz nie mogłem znaleźć nic tak wygodnego jak to badziewie, które mam…

Co na to powiecie?

Przymierzyłem już kilkanaście kasków i nic dla siebie nie znalazłem…

Artur zapytaj Maciejki co ma, bo ma bardzo fajny kask, ze zdejmowaną szczęką z blendą.

Czyli teoretycznie jak kupisz drugi motor, to będziesz miał uniwersalny kask.

Ja nienawidzę kasków szczękowych, uważam, że na chopper`a powinien być bezszczękowy i tyle. To tak jak byś teraz założył opięte kolorowe skóry i wsiadł na Ventkę!?

Temat kasków mnie ciekawi, więc będę go śledził :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zostałem wywołany do tablicy ,to powiem tak

nie patrz na cene tylko na wygode poprzymierzaj różne modele zobaczysz co bedzie pasować

ja mam kaski od 200zeta do 900 pomykałem w cabergu ,nolanie n43 air i jeszcze kilku innych maści nie wspomne

tak szczerze, różnice niewielkie może w jakosci skorupy .Część z nich jest przystosowana do słuchawek i mikrofonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

Proszę o rozjaśnienie tematu z radiem w naszych motocyklach. Czytałem tu na forum że radio

trzeba przestroić. Jak rozebrałem owiewkę to podjechałem do gościa od sprzętu RTV i on popatrzył

na moje radio, właściwie na wyświetlacz i powiedział że mam prawidłowy raster. To w takim razie pytam

się Was szanowni koledzy co się przestraja w naszych radyjkach? Moje radio działa, odbieram stojąc w

garażu te najsilniejsze 1-2 stacje, a na zewnątrz już trochę lepiej, z 3-4 stacje. Niby działa ale

nie do końca tak jak bym chciał, za słabe jakieś takie. Pan z RTV sugeruje żeby wpiąć wzmacniacz

sygnału w obwód i będzie dobrze. Jak to było u Was? Trzeba coś przestrajać czy nie trzeba?

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

Proszę o rozjaśnienie tematu z radiem w naszych motocyklach. Czytałem tu na forum że radio

trzeba przestroić. Jak rozebrałem owiewkę to podjechałem do gościa od sprzętu RTV i on popatrzył

na moje radio, właściwie na wyświetlacz i powiedział że mam prawidłowy raster. To w takim razie pytam

się Was szanowni koledzy co się przestraja w naszych radyjkach? Moje radio działa, odbieram stojąc w

garażu te najsilniejsze 1-2 stacje, a na zewnątrz już trochę lepiej, z 3-4 stacje. Niby działa ale

nie do końca tak jak bym chciał, za słabe jakieś takie. Pan z RTV sugeruje żeby wpiąć wzmacniacz

sygnału w obwód i będzie dobrze. Jak to było u Was? Trzeba coś przestrajać czy nie trzeba?

 

Ja mam motor z rynku Amerykańskiego i taktowanie rastera mam co dwa, jeżeli masz motor z europy, to raser masz co jeden. Czyli 100,1, 100,2, 100,3, 100,4 itd., a ja mam 100,1, 100,3, 100,5 itd.

Dla tego nie mam RMF FM i kilku innych stacji radiowych.

Jeżeli okaże się, że Twój motor jest w wersji EU, to obejrzę go dokładnie, a potem będę się do Ciebie uśmiechał o nr VIN, wtedy do swojego dokupię rzeczy :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam motor z rynku Amerykańskiego i taktowanie rastera mam co dwa, jeżeli masz motor z europy, to raser masz co jeden. Czyli 100,1, 100,2, 100,3, 100,4 itd., a ja mam 100,1, 100,3, 100,5 itd.

Dla tego nie mam RMF FM i kilku innych stacji radiowych.

Jeżeli okaże się, że Twój motor jest w wersji EU, to obejrzę go dokładnie, a potem będę się do Ciebie uśmiechał o nr VIN, wtedy do swojego dokupię rzeczy :)

 

Ja mam motor z rynku amerykanskiego. Nie zwrocilem uwagi na to co ile przeskakuje raster bo tak szybko przelatuje ze tego nie idzie zauwazyc. Ale dzwonilem do Pana z RTV i mowilem mu o tym co napisales i zalapal o co chodzi, ze nasze radia maja polowki a w hameryce sa całe. W kazdym badz razie wiadomo o co chodzi i da mi znac czy mi pomoze.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak On nie zauważył tego, to lepiej mu radia nie oddawaj do rąk...

Nam są elementy smd, trzeba mieć odpowiedni sprzęt serwisowy i jako takie pojęcie o tym co trzeba zrobić. Mój wujek ma warsztat zajmujący się nagłośnieniami, alarmami, naprawą sprzętu Car Audio i Hi-Fi, itd., ale tego się nie podjął.

Procesor który tam siedzi jest prawie taki jak w PC, tyle, że na stałe wlutowany w płytkę i zalany lakierem lub żywicą.

Ja już swoje radio rozbierałem :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie by było ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam motor z rynku amerykanskiego. Nie zwrocilem uwagi na to co ile przeskakuje raster bo tak szybko przelatuje ze tego nie idzie zauwazyc. Ale dzwonilem do Pana z RTV i mowilem mu o tym co napisales i zalapal o co chodzi, ze nasze radia maja polowki a w hameryce sa całe. W kazdym badz razie wiadomo o co chodzi i da mi znac czy mi pomoze.

 

Kochani koledzy mam wrażenie, że mówicie o dwóch różnych rzeczach tj. Dyzio o częstotliwościach radia (do słuchania stacji radiowych) a Arturo o CB radiu. Skorygujcie mnie jeśli się zakręciłem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani koledzy mam wrażenie, że mówicie o dwóch różnych rzeczach tj. Dyzio o częstotliwościach radia (do słuchania stacji radiowych) a Arturo o CB radiu. Skorygujcie mnie jeśli się zakręciłem :biggrin:

 

Ja mam na mysli radio, do sluchania stacji radiowych. O cb narazie nie pisze bo musze podjechac do zakladu i sprawdzic dlaczego nie dziala. A mam sciagnieta owiewke i chce zalatwic temat radia.

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...