Skocz do zawartości

Brak ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę dzisiaj rano próbuję odpalić GSkie a tu 2 razy zakręciła i koniec, aku zdechło, podłączyłem do prostownika i odpaliła po ładowaniu, przejechałem się i po przejażdżce chciałem sprawdzić napięcie ładowania a tu 12,6V tylko czyli nie ładuje bo na nieodpalonym jest tak samo, co tu robić, co sprawdzić? Przed chwilą sprawdzałem jeszcze ładowanie przy około 5000 tys obr to jest 13,2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. znajdujesz regulator

2.odpinasz kostke , w niej bedą 3 kable tego samego koloru które nas interesują.

3. , odpalasz moto , mierzysz napiecie (zmienne , zakres do 200V ) miedzy kazdym z tych 3 jednobarwnych przeodów (1-2 , 1-3, 2-3) , musi byc takie samo +/-5% i na obrotach jałowych miec wartość co najmniej 10V a jak odkrecisz manete to powinno dobijać do 50 - 80V .

 

4.Jezeli napiecia sa takie same i odpowiedno wysoko dobijaja to altwrnator masz sprawny a regulator do dupy , w przeciwnym wypadku musisz kupić alternator żeby stwierdzicz czy regler też jest kaplica czy tez nie. żazwyczaj regulatory uszkadzają alternator wiec jak wyjdzie ze altek jest spalony to spodziewaj sie ze regler tez padł.

 

5. Zakładam ze wszystkie styki są wyczyszczone i kontaktują

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bo nie rozumiem, jak mi walnął alternator to ma też na 99% walnięty regulator bo raz piszesz tak a raz na odwrót, bo mi się zdaje, że jak alternator walnie to spali także regulator a tylko regulator to alternator będzie dobry, dobrze prawię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiemu nie przesz kadza, spalony alternator nie zawsze powoduje pad reglera.

Sprawdz kostke laczaca miedzu nimi czy nie przegrzana lub stopiona, potem mase reglera, a na koncu wydajnosc alternatora tak jak opisal to janosikk.

Warto zaczac od rzeczy najprostszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o wielkosc max ladowania, tylko zeby odczyt z poszczegolnych faz alternatora nie roznil sie o wiecej niz 20%.

Tak ze jesli sie nie roznil to altek jest OK, a podejrzany jest regler i jego polaczenia z instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie są bezpieczniki w GSie bo ja tylko 2 znalazłem? A jeżeli będę kupował regulator to może być od innego moto? A jeszcze jedno u mnie te wszystkie styki tam stranie pośniedziałe były to z wierzchu je wyczyściłem a jak to zrobić w środku tych kostek?

 

 

A napięcie na poszczególnych fazach się nie różniło więc jest OK

 

Odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.

 

Motocykl to Honda CB500. Motocykl po jeździe bardzo słabo kręci rozrusznikiem (nie odpala, przy kręceniu napięcie na aku spada do 4V).

 

Zamieniłem aku z drugiego motocykla (nie gwarantuję, że było w pełni naładowane).

 

Napięcie na aku:

12,6 w spoczynku

12,6 na jałowym bez oświetlenia

12,3 na jałowym z oświetleniem

14,0 przy 5000 obro/min z oświetleniem (serwisówka określa 14-15,5)

 

Przy rozruchu napięcie spada nieznacznie bo do ok 11V.

 

Regler sprawdzony (wartości oporu na stykach zgodne z serwisówką + wstawiona nowa sztuka = to samo).

 

Opór na fazach alternatora 1,0 (serwisówka podaje 1,8-2,0). Napięcie na fazach przy jałowym 10V (na 3 identyczne).

 

Wszystkie pomiary na raczej zimnym silniku (nie miałem czasu).

 

Aby było śmieszniej napięcie na starym aku przy ładowaniu prostownikiem (dedykowany do motocykli daje 300mA) to <13V.

 

Dobierać się do alternatora czy wymienić aku? :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to rgulator jest walnięty i teraz pytanie czy mogę wstawić regulator od innego motocykla np od SV? A jeszcze mogę se sam zrobić taki regulator tylko czy regulator może być za mocny chodzi oto żeby prąd ładowania nie był za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...