Skocz do zawartości

dt WIELKI PROBLEM


xsyniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

A więc tak mam wielki problem, pisze tutaj poniewaz w dziale dt watpie zeby ktos pomogł :bigrazz:

 

To tak juz mowie co jest iskra znikneła z dnia na dzien wiecej niz miesiac temu w niedziele odpaliłem przejechałem sie i postawiłem na 2 dzien czyli w pon ide i brak iskry

 

 

Sprawdzałem wszystko co mozliwe:

Moduł (przekładany od innego moto i kupiony nowy)

cewka (dobra/ była wkładana do innego takiego samego moto )

Wszystkie kable i stacyjka wraz z guziczkiem sprawdzane i wszystko w 100% ok

impulsator dobry

stojany w magnecie tez dobre sprawdzane przez elektryka

zawiozłem moto niedawo do mechanika i gdy do mnie zadzwonił powiedział ze wał jest krzywy i ze czujnik HAlla Czyli impulsator zle odczytuje połozenia wału i od tego wariuje moduł i nie daje iskry

Co prawda wał jest dosc krzywy ale nie chce mi sie wierzyc ze to od walu nie ma iskry, chociaz byłby w 1 miejscu ale mechanik twierdzi ze przełozył cały ten stojan z cewkami i impulsatorem od drugiego moto i ze tez nie chodziło ...

 

wiec nie wiem juz sam czy jak zmienie wał to bedzie wszystko ok ?

 

Iskry nie ma kompletnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

A więc tak mam wielki problem, pisze tutaj poniewaz w dziale dt watpie zeby ktos pomogł :bigrazz:

 

To tak juz mowie co jest iskra znikneła z dnia na dzien wiecej niz miesiac temu w niedziele odpaliłem przejechałem sie i postawiłem na 2 dzien czyli w pon ide i brak iskry

Sprawdzałem wszystko co mozliwe:

Moduł (przekładany od innego moto i kupiony nowy)

cewka (dobra/ była wkładana do innego takiego samego moto )

Wszystkie kable i stacyjka wraz z guziczkiem sprawdzane i wszystko w 100% ok

impulsator dobry

stojany w magnecie tez dobre sprawdzane przez elektryka

zawiozłem moto niedawo do mechanika i gdy do mnie zadzwonił powiedział ze wał jest krzywy i ze czujnik HAlla Czyli impulsator zle odczytuje połozenia wału i od tego wariuje moduł i nie daje iskry

Co prawda wał jest dosc krzywy ale nie chce mi sie wierzyc ze to od walu nie ma iskry, chociaz byłby w 1 miejscu ale mechanik twierdzi ze przełozył cały ten stojan z cewkami i impulsatorem od drugiego moto i ze tez nie chodziło ...

 

wiec nie wiem juz sam czy jak zmienie wał to bedzie wszystko ok ?

 

Iskry nie ma kompletnie !

nic nie napisałeś na temat kabla od cewki, fajki i co najważniejsze świecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no poitrek to tylko DT i tam jest jedynie pstryczek awaryjnego odcięcia zapłonu. Szczerze gdyby poprostu go nie przełączył to padłbym za śmiechu :icon_biggrin:

 

Tak na poważnie, sprawdź świecę bo u mnie dwa razy poprostu silnik ją zniszczył i kupa była..

Po drugie, jeśli wał jest krzywy to czujnik nie będzie działał ( a sam pisałeś, że w innej furce było dobrze ).

Chociaż pojęcia nie mam jak mógł się skrzywić od stania przez noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...