Skocz do zawartości

Problem ze starterem\akumulator ??


soniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec problem jest w skuterku marki peugeot... Wiecej pisac chyba nie trzeba bo to nieistotne... :) akumulatorek jakis najtanszy za ok. 50\60zl ...Ma juz rok czasu, ale ostatnio podladowalem go prostownikiem od samochodu. Chcialem zapalic ze startera i nic... dzwiek taki, trudno mi to opisac ale tlok sie nie krecil... jakby jakies zwykle szuranie... odpialem go od kabli i przez pomylke zle podlaczylem, zamienilem plus z minusem, nacisnalem na starter i co dziwne skuterek odpalil :) zdziwilem sie bardzo i pomyslalem ze musialem go rok temu zle podlaczyc :) no ale dobra, minal dzien przychodze do garazu probuje odpalic - cisza... rozladowal sie akumulator, nie trzyma... no trudno... zrobilem okolo 50km skuterkiem, probuje go odpalic i sytuacja jak poprzednio szuranie tylko bez pracy tloka... zamienilem znowu kable plus z minusem - odpalil... i tak jest za kazdym razem... podladuje sie akumulator, ale zeby odpalic to trzeba zamieniac plus z minusem, odwrotnie podpinac...

 

czy ktos wie o co chodzi ?? :D bo takich jaj to jeszcze nie widzialem szczerze mowiac... wiem ze elektryka w tym skuterze jest do poprawienia (kable pociete, polepione izolacja itepe...) ale to juz chyba lekka przesada

 

ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic ? spotkal sie kiedys z taka sytuacja ?

Edytowane przez soniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, musiałbyś odwrotnie podłączyć wcześniej nowy akumulator przez co naładowało go w odwrotną polaryzację - widziałem taki przypadek. Z powodu niewłaściwego połączenia mógł ulec uszkodzeniu regulator napięcia (część regulatora odpowiedzialna za ładowanie, bo żarówki świateł pewnie się nie przepalają) przez co go rozładowuje, ładuje napięciem przemiennym.

Proponuję zająć się naprawą instalacji elektrycznej oraz wymienić akumulator na nowy, ten który masz będzie zapewnie złomem który nadaje się na recykling.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator napiecia tak ? nie znam sie, nie mam pojecia :) bedzie trzeba nowy regulator napiecia kupic tak ? no swiatla sa, ale nie dzialaja z pradnicy ?? tylko kabelek przepuscilem od akumulatora bezposrednio do zarowy i mam non stop dlugie ustawione... kierunki mi pali, po zalozeniu nowych zarowek dzialaja one pare godzin a pozniej padaja... swiatlo stopu pali sie caly czas, wystarczy tylko zapalic swiatla :) istna komedia z elektryka w tym sprzecie... :)

 

rozejrze sie za tym regulatorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio do zarowy i mam non stop dlugie ustawione...

Zmień to bo oślepiasz innych.

 

Po drugie, jak ładowałeś ako to dałeś dobrze + do +, - do - ?

Masz prostownik sam. czy do motorów.

 

Jak samochodowy to musisz ładować przez żarówkę bo za duży prąd idzie do akumulatora, pamiętaj 1/10 wartości akumulatora jak masz np. 5Ah to dajesz ładowanie 0,5A, a samochodowe ładują zazwyczaj natężeniem 6A skutecznym 4A.

 

Sprawdź instalację, pewnie będzie trzeba na nowo kable poprowadzić tak jak kolega radzi.

Czasochłonne, ale nie trudne.

Zakup trochę metra kabli o różnych kolorach (sprawdź na schemacie oryginalnie ile kolorów występuje), do tego koszulki termokurczliwe, kilka konektorek i jak lubisz wszystko mieć profesjonalnie to jeszcze jakiś zaciskacz (najtańszy kosztuje z 10zł).

 

Znalazłem dla ciebie schemat elektryczny.

Dostępny jest tu:

http://lingben.info/schematy_elektryczne/s...0Squab%2050.pdf

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...