Skocz do zawartości

Suzuki RM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :biggrin:

Od kilku dni jestem posiadaczem Suzuki RM125 z 2002roku. I mam do was kilka pytań. Otóż:

1. Ułamał mi się jeden ząbek w przedniej zębatce, czy trzeba ją wymienić natychmiast czy nie szkodzi to bardzo napędowi.

Czy jeżeli będę wymieniał to taka może być ? Jest oryginalna, albo czy to dobry zamiennik ?

http://www.allegro.pl/item617304211_motoja...uki_rm_125.html

 

2. Wywala mi lekko olej spod świecy. Czy to normalne ? Skąd się to bierze itd.

 

3. Na przednim błotniku od strony chłodnicy pojawia mi się po jeździe olej, który nie wiem skąd się bierze. Nie widzę gołym okiem żadnych wycieków z amortyzatorów. Więc skąd on się tam bierze ?

Edytowane przez milek397
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odpowiem ci tak - jesli ułamał ci się ząb w zębatce to znaczy iz już dawno nadawała sie na złom, a wraz z ną cały napęd - czyli zębatka tylna i łańcuch

wymiana samej zębatki nic ci nie da, ponieważ jesli jeżdzisz motorem w sposób do jakiego został stworzony ( czyli cały czas dzida na maksa) to po 5 motogodzinach zębatki już nie będzie

proponuje wymianę całego napędu. Z dośwadczenia polecam łańcuch DID bezoringowy stworzony typowo do motoctossu -ERT2 Zębatki mogą być nieorginalne. Wszystko możesz kupić w firmie np. OLEKMOTOCYKLE albo w LARSSONIE- wsio ryba. Nie zapomnij tez o czyszczeniu łańcucha i smarowaniu po każdej jeżdzie - to znacznie przedłuza jego żywotność

 

acha - łańcuch 520 114 ogniw zębatki 12/49 zębów

 

do smarowania radze smar np biału motul lub castrol odradzam stary olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...