Skocz do zawartości

APRILLA SR 50 PROBLEM Z PRZYSPIESZENIEM


poll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem do zrobienia aprillke znajomemu.Po wymianie zerwanej śruby z sprzęgła odśrodkowego wziąłem się za problem z przyśpieszaniem.Mianowicie aprillka prawie wcale nie chce się rozpędzać.Silnik ładnie pracuje ładnie wchodzi na obroty ale w momencie kiedy ma ciągnąć dusi się dławi i ledwo rusza i aż tak do prekości ok50/h rozpędza się od niechcenia. Później już jak to się mówi dostaje jadu i łądnie jedzie ale max do 75km/h i to już koniec.Jak postawiłem ją tak żeby tylne koło było w powietrzu nie ma problemu z rozpędzaniem tylnego koła.

W czym tkwi problem czyżby regulacja gaźnika, wariator(może już rolki wytarte i lżejsze bo moto ma ok 11tyś przebiegu)A może co innego.

Osobiście mam piaggio zip i idzie jak burza w porównaniu do aprilli.A jest dużo mniejszy i słabszy.

Aprilka ma na liczniku do 120 gdzie ma ograniczniki i w jaki sposób je zdjąć żeby chociaż do 100 dało rade dobić??

Pomóżcie bo nie wiem jak problem ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za podpowiedz kolego na pewno zajrzę do tego.Ale coś mi się wydaje że tego krążka między tarczami nie ma.

Co do rolek to jaką powinny mieć wagę fabryczne?

Oraz czy jest możliwość że się już starły no i straciły na wadze???

 

Jak to jest im cięższe tym maszyna zrywniejsza ale wolniejsza a im lżejsze tym słabsza na starcie a szybsza??

 

Sorki za te pytania może laiczne ale temat skuterów dopiero zaczynam przerabiać i niektóre rzeczy są dla mnie nie do końca jasne.Na co dzień remontuje zabytkowe moto a skuterkami od czasu do czasu się bawię.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.:)

 

Czy może to być wina gaźnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im lżejsze tym dłużej na niskim przełożeniu ciągnie , im cięższe tym szybciej zbija obroty silnika

 

rolki powinny być okrągłe

na ruszanie ma wpływ moment zadziałania sprzęgła, tj twardość spreżyn trzymajacych szczęki

 

 

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...