Skocz do zawartości

HAŁASUJĄCE SPRZĘGŁO CBR 600 F2 PC25


djtomi78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witammam pytanko od jakiegos czasu zaczeło mi chałasować sprzęgło w mojej cebrze gdy sie rozgrzeje silnik na biegu jałowym jest to dosc dokuczliwe ale gdy wicisne sprzęgło to nie mal że nie słychać silnika, zastanawiam sie na wymianą łożysk głównego (259 pln,oraz wyciskowego czy oporowego jak kto woli 49 pln dzwoniłem po servisach hundy i takie ceny mi podali) i teraz interesuje mnie czy to załatwi sprawe o ile problemnie tkwi w samym koszu ,teoretycznie powinno , czy może można by było wrzucić cały kosz od f3 ponoć tam jest to poprawione ale nie wiem czy pasuje ???????????pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wymieniac lozysk, bo halasuje amortyzator kosza ( sprezyny rozmieszczone na obwodzie kosza ). Mozna to naprawiac ( trudne ) albo nie przejmowac sie i jezdzic.

 

 

 

Napisałeś ze jest trudne ale wykonalne jeżeli możesz to opisz po krótce jak to można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.

Trzeba po pierwsze postarac sie o nowe sprezyny i nadwymiarowe nity, ktore sa sprzedawane przez niektore fmy akcesoryjne.

Potem wyjmujemy kosz, rozcinamy stare nity oddzielajac polowki kosza, zakladamy sprezyny i na nowo nitujemy tak zeby kosz trzymal sie w jednym kawalku ale jednoczesnie obie czesci kosza mogly przesowac sie wzgledem siebie.

Po prostu chwila nieuwagi zeby to zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.

Trzeba po pierwsze postarac sie o nowe sprezyny i nadwymiarowe nity, ktore sa sprzedawane przez niektore fmy akcesoryjne.

Potem wyjmujemy kosz, rozcinamy stare nity oddzielajac polowki kosza, zakladamy sprezyny i na nowo nitujemy tak zeby kosz trzymal sie w jednym kawalku ale jednoczesnie obie czesci kosza mogly przesowac sie wzgledem siebie.

Po prostu chwila nieuwagi zeby to zrobic :)

 

POTWIERDZAM

 

Miałem identyczną sytuację w DLu 1000 (dla tego motocykla, z pierwszych lat produkcji to normalne, ze kosz nie wytrzymuje). Mechanik w Warszawie, wziął za regeneracje z robocizną 300 PLN (wymiana sprężynek, tak jak mówi Adam M.).

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wymieniac lozysk, bo halasuje amortyzator kosza ( sprezyny rozmieszczone na obwodzie kosza ). Mozna to naprawiac ( trudne ) albo nie przejmowac sie i jezdzic.

 

Miałem ten problem w erłanie..., nie bawiłem się jednak w wyminę sprężyn. zainwestowałem i wymieniłem cały kosz..., teraz sprzęgła nie słychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...