Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://img16.imageshack.us/img16/8883/watrzywa.jpg - Zrobię sobie z tego nadruk na koszulkę. Jest odpowiednio ironiczne i doskonale nadaje się na parodię tego nietrafionego policyjnego plakatu.

 

http://img4.imageshack.us/img4/4103/buraczki.jpg - z tym bym się nie wyrywał bo się właściciele garbusów obrażą ;)

 

 

Jak macie jakies pomysly, na podobne akcje lub chcecie aby wasz plakat byl opublikowany to podeslicie mi na maila wraz z tekstem "wyrazam zgode na opublikownaie plakatu na witrynie bikers.pl" a my dolaczymy go do galerii jemu podobnych!

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja odbiła się szerokim echem i nie jest najważniejsze jak o niej mówią, ważne, żeby została zauważona. czy porównywanie nas do warzyw jest w porządku to już inna historia. akcja z jajem i przekazem, z tego co pamiętam to chyba największa tego typu akcja społeczna, której adresatem mieli być motocykliści w Polsce. czy się podoba to już kwestia indywidualnego odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...my motocykliści (nie mówię tutaj o debilach na motorach) wiemy jakie czyhają na nas zagrożenia na drodze i do czego zdolny jest przeciętny użytkownik samochodu. Zajeżdżanie drogi, brak używania kierunkowskazów, wymuszanie pierwszeństwa i oczywiście permanentne niepatrzenie w lusterka to tak na początek. ...

 

Czyżbyśmy żeczywiście wiedzieli jakie to zagrożenia na nas (motocyklistów) czychają ??

Często mam wątpliwości gdy codziennie widzę kolesi śmigających grubo powyżej 50 km/h pomiędzy sznurami aut stojących w korkach lub motocyklistów wyprzedzających (to chyba najcięższy zarzut) na przejciach dla pieszych, pod górę (podwójna ciągła) czy na czerwonym świetle !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś taki piękny dzień tak więc żeby się odstresować siadłem na moto

i poturlałem się do pracy kontemplując drogę.

 

Ledwo wszedłem, zdążyłem może odwiesić kask i kurtkę kiedy

dosłownie napadli mnie dwaj najspokojniejsi

w świecie ludzie: "co będzie warzywko" ?

 

O co chodzi ? wbiłem na neta i patrzę no i się wyjaśniło.

Jest nowa akcja.

 

Patrząc na od razu krytyczne nastawienie do motocykli,

motocyklistów i ich obecności na drodze nie sposób

nie oprzeć się wrażeniu, że prezentowane w prasie,

telewizji i w internecie projekty i akcje medialne

przygotowane zostały by adresować się do pewnego

ustalonego już stereotypu.

Szkoda, że ludzie, którzy je przygotowują

nie podeszli do sprawy bez wcześniejszych uprzedzeń

i nie spróbowali nie odwoływać się do uprzedzeń innych.

Cieszę się, że coś robią, coś próbują robić,

ale jeśli rezultatem będzie poszczucie jednych ludzi na drugich

to tak nie można.

 

Tylu mądrych ludzi, uzdolnionych siedzi w marketingu,

pojawia się tyle naprawdę ciekawych, intrygujących reklam,

plakatów, pomysłów, tak więc mogli by się bardziej postarać,

bo cieszę się że coś próbują ale to wszystko, to co tam

pokażą, do czego się odwołają ma nas zmusić do myślenia

a nie do wzajmnej krytyki i oskarżeń co nabiera szczególnego

znaczenia właśnie teraz kiedy na drogach pojawiło się tak wielu

zupełnie nowych kierowców zarówno aut jak i motocykli.

 

 

 

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby akcja ma szokować i zwracać uwagę.

Myśle, że określanie ludzi "warzywkiem" jest bardzo nie na miejscu. Ofiary wypadku będą postrzegane w ten sposób.

Z tragedii jaką jest wypadek, robią sobie wolne określanie, które w niczym nie pomoże.

Bardzo dużo pogardy jest w tym określeniu.

Najgorzej będzie teraz z tekstami, które opisane są w poście jack'a. No, ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie akcja bulwersuje wiekszosc ale co sie dziwic pomyslodawca skoro niejaki hondzia, jawiacy sie jako motocyklista sam zajezdza droge innym motocyklista , uczy ich przy okazji pokory, przepisow ruchu drogowego oraz rozswietla im droge i umysly swoja glupota

 

 

Kiedys w TVN TURBO w UWAGA PIRAT Policjanci jechali nieoznakowanym z kamera za kolesiem, gdy wjezdzali na rondo, zajechala im droge ciezarowka ktora sie bezczelnie wepchala. Pozniej kierowca TIRa tlumaczyl sie ze chcial nauczyc osobowke pokory bo za szybko na rondo wjezdzala..szkoda ze nie widzieliscie miny tego glinarza..o malo nie eksplodowal..chlopak mial nerwy i sie pohamowal od niecenzuralnych slow.. :icon_mrgreen:

Edytowane przez goncior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w TVN TURBO w UWAGA PIRAT Policjanci jechali nieoznakowanym z kamera za kolesiem, gdy wjezdzali na rondo, zajechala im droge ciezarowka ktora sie bezczelnie wepchala. Pozniej kierowca TIRa tlumaczyl sie ze chcial nauczyc osobowke pokory bo za szybko na rondo wjezdzala..szkoda ze nie widzieliscie miny tego glinarza..o malo nie eksplodowal..chlopak mial nerwy i sie pohamowal od niecenzuralnych slow.. :icon_mrgreen:

Mnie wczoraj bydle chciało nauczyć pokory.

Gdy go wyprzedzałem szarpnął kierownicą w lewo i wjechał na lewy pas. Zobaczyłem tylko że groził mi palcem :banghead:

Pojechałem za nim, zatrzymałem się i powiedziałem co miałem powiedzieć.

Darowałem go zdrowiem bo zamurowało mnie gdy w odpowiedzi na "mogłeś mnie zabić" wyjechał z tekstem:

"Tam było 50 a takich jak ty to trzeba zabijać"

Wyje.ane mam na te akcje.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akcja jest głupia i antagonizująca jesze bardziej kierowców puszek i bickerów. Jak się nie potrafi to się kupuje licencję lub jeszcze lepiej gotowe filmiki u tych co potrafią czyli u angoli.

Tylko że się nie da wtedy na tym tyle zarobić.

 

Tez tak uwazam. I tak sie zastanawiam jakie pojecie o motocyklistach ma ten ,kto to haslo wymyslil, i kto ten projekt zatwierdzil! Ktos chcial sie wykazac? Przykre to.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stereotypy bardzo mnie kiedyś denerwowały. Kilka lat temu jednak wysyłałem Polaków do pracy w Irlandii. Wtedy przekonałem się, że na wszystkie zasłużyliśmy.

Oczywiście negatywne stereotypy o Polakach inne są w Irandii a inne w Niemczech.

 

shuy zastanów się o czym ty piszesz. Nie wiem co Wy robiliście w tej Irlandii że zasłużyliście na takie stereotypy, ale ja z pewnością nie zaliczam się do tej grupy. Jestem Polakiem i wiem że moi rodacy potrafią "zachowywać się źle", ale nie jest to cecha przypisana tylko Polakom. Chama, bandziora czy złodzieja spotkasz wśród wszystkich narodowości. Wiem że czasem w niektórych miejscach na ziemi zdarza się "kumulacja" w/w osobników jednej nacji, ale to tylko przypadek.

 

Błagam walczmy ze stereotypami, bo kierowanie się nimi do niczego dobrego nie doprowadzi.

 

Nie jestem warzywem ani dawcą tylko dlatego że jeżdżę motocyklem, i nie jestem złodziejem tylko dlatego że jestem Polakiem. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo wszedłem, zdążyłem może odwiesić kask i kurtkę kiedy

dosłownie napadli mnie dwaj najspokojniejsi

w świecie ludzie: "co będzie warzywko" ?

 

Trzeba było powiedzieć: tak, nawet dwa... dwa buraki które do mnie mówią

Nie wiem co za sens w takim proteście , słowo się rzekło, kobyłka za płotem. Już dużo osób o akcji słyszało a więc nawet jak ją wycofają to będzie to motyw przewodni tegorocznego sezonu

 

pozdro PEACE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba walczyc ze sterotypami..

 

Jest petycja ale cos nie zapowiada sie najlepiej..przez caly dzien tylko 53 podpisow... :lapad:

 

Kolezanki i koledzy uruchomcie swoje emaile i przeslijcie linki do swoich zmotoryzowanych kolegow i kolezanek i niech oni przesylaja do swoich moze wtedy ta akcja przejdzie jakos zauwazona.. :buttrock:

 

www.petycje.pl/3980

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już czekam jak na wyjściu z pracy ktoś mnie spyta czy będę warzywem :)

Mnie to już spotkało... było "miło" tym bardziej że ludzie wykształceni, w większości wyższe, czasem bez podstawowego... :buttrock: Do tej pory byłem traktowany jako nieszkodliwy odmieniec, jako potencjalne "warzywo" moje akcje wzrosły... :buttrock:

 

Tak więc niestety, akcja się powiodła, umacnianie negatywnych stereotypów ma się dobrze

 

Petycja w sprawie.

 

Otóż motocyklista - zwłaszcza ten do którego ta akcja jest kierowana nie będzie miał okazji zostać ani warzywkiem, ani dawcą organów.

 

Anglicy robią to inaczej - nie obrażają nikogo a pokazują jak należy jeździć:

Film z Youtuba -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co za sens w takim proteście , słowo się rzekło, kobyłka za płotem. Już dużo osób o akcji słyszało a więc nawet jak ją wycofają to będzie to motyw przewodni tegorocznego sezonu

 

pozdro PEACE

 

mave_rick w tej sytuacji bierność oznacza akceptację. Najpierw "dawcy" teraz "warzywa" a w następnej kampanii dowiem się że jestem "śmieciem drogowym", bo jakiś bałwan w agencji reklamowej wpadnie na pomysł że najlepszym sposobem na zmniejszenie wypadków z udziałem motocyklistów jest wmówienie ludziom że jazda na "motorach" jest nie modna, bo tylko śmiecie na "motorach" jeżdżą.

Dlatego głos sprzeciwu ma sens!

Edytowane przez Piotrek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...