Skocz do zawartości

czyszczenie powierzchni pod uszczelke


saretar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze mi ktos doradzic jak najskuteczniej i mozliwie najergonomiczniej wyczyscic powierzchnie pod uszczelki z roznych dekli w silniku?

Uszczelki spod glowicy zostawily jakby swoj czarny lakier na cylindrze (same glowice juz pieknie splanowane i wyczyszczone u kozieranskiego). Po deklach bocznych wielkie kawaly papierowych uszczelek z silikonem.

Jak to poczyscic? Jest do tego jakis srodek, ktory nie ruszy aluminiowego silnika? A moze jakies zwykle srodki, wy mechanicy na pewno wiecie.

 

A powierzchni mam kilka, bo dwa boczne dekle, pokrywa zaworowa zlozona z 3-ech elementow - glowna czesc pokrywy, maly dekielek na nia kryjacy lancuch oraz 3-ci dekielek skrywajacy dzwigienki oraz czopki asystujace i jeszcze jakies pierdy.

Edytowane przez saretar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze mi ktos doradzic jak najskuteczniej i mozliwie najergonomiczniej wyczyscic powierzchnie pod uszczelki z roznych dekli w silniku?

Uszczelki spod glowicy zostawily jakby swoj czarny lakier na cylindrze (same glowice juz pieknie splanowane i wyczyszczone u kozieranskiego). Po deklach bocznych wielkie kawaly papierowych uszczelek z silikonem.

Jak to poczyscic? Jest do tego jakis srodek, ktory nie ruszy aluminiowego silnika? A moze jakies zwykle srodki, wy mechanicy na pewno wiecie.

 

A powierzchni mam kilka, bo dwa boczne dekle, pokrywa zaworowa zlozona z 3-ech elementow - glowna czesc pokrywy, maly dekielek na nia kryjacy lancuch oraz 3-ci dekielek skrywajacy dzwigienki oraz czopki asystujace i jeszcze jakies pierdy.

Oczywiscie,ze jest specyfik do usowania silikonu,poza tym mozesz uzyc zwykly skrobak z żyletką z OBI,a na koniecpapier scierny 1500 i plyta traserska i bedzie dobrze.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest specyfik do usuwania silikonu" - no fajnie, nawet zakladalem taka mozliwosci, tylko pytalem sie JAKI - ktorys jest polecany?

Male dekielki to wiem, ze mozna na szybe i papierek 1500 (nie mam plyty traserskiej) i pewnie samo zejdzie. Ale czesc styku dekla bocznego, ktora jest przy silniku tak nie obrobie. Ponadto wolalbym uniknac ostrych narzedzi oraz papieru nawet, gdyz boje sie nasyfic do silnika drobinami metalu.

 

Ponadto powierzchnia cylindra nie jest idealnie plaska - ma minimalne profile pod uszczelke wiec tu jakiekolwiek szlifowanie odpada. Musze to jakos chemicznie poczyscic a zwykla benzyna ektrakcyjna nie schodzi, albo troche zbyt wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest specyfik do usuwania silikonu" - no fajnie, nawet zakladalem taka mozliwosci, tylko pytalem sie JAKI - ktorys jest polecany?

Male dekielki to wiem, ze mozna na szybe i papierek 1500 (nie mam plyty traserskiej) i pewnie samo zejdzie. Ale czesc styku dekla bocznego, ktora jest przy silniku tak nie obrobie. Ponadto wolalbym uniknac ostrych narzedzi oraz papieru nawet, gdyz boje sie nasyfic do silnika drobinami metalu.

 

Ponadto powierzchnia cylindra nie jest idealnie plaska - ma minimalne profile pod uszczelke wiec tu jakiekolwiek szlifowanie odpada. Musze to jakos chemicznie poczyscic a zwykla benzyna ektrakcyjna nie schodzi, albo troche zbyt wolno...

po niemiecku nazywa sie taki specyfik Dichtungsendferner.STP robi takie.W Polsce powinni miec w kazdym szanujacym sie sklepie.Do przemywania proponowal bym Ci spray do odtluszczania hamulcow.Co do pomyslu szlifowania na ....szybie,to nie polecam,bo wbrew pozorom szyba jest strasznie nierowna.

Edytowane przez BSAmaikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekle boczne "zanurzyłem" na noc w ON (takie paliwo do diesla :icon_mrgreen: ). W płaskie naczynie nalałem ok 3mm ON i położyłem na tym dekle resztkami uszczelki do dołu oczywiście. Rano uszczelka zeszła przez wytarcie zwykłą szmatką. Żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem. Metoda ta oczywiście tylko do deklów bocznych i to bez "pinów". resztę smarowałem tą samą ropką i mozolnie zciągałem starą uszczelkę szorstką szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za porady.

W moto-akcesoria znalazlem srodek do czyszczenia takich powierzchni, bodajze 30 PLN kosztuje.

Mam tez wloknine chyba 400, mysle, ze cos takiego nie porysuje gladzi pod uszczelke a powinno ladnie uporac sie z syfem w polaczeniu z ow srodkiem. Ponadto raczej nie nasyfi do srodka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...