Skocz do zawartości

Egzamin Kat. A, a pogoda.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam do Was pytanie. Czy są jakieś przepisy dot. wymaganych warunków atmosferycznych do zdawania egzaminu praktycznego na kat. A ?? W sobotę mam mieć egzamin o godz. 8 00. Jest to pierwszy dzień w tym roku w którym zaczynają się odbywać egzaminy praktyczne. Obecnie mamy pogodę że czasem jest ładnie świeci słońce i jest 3-4st. ale czasem pruszy śnieg lub kropi deszcz i jezdnia jest mokra ale nie tak że jest pełno wody itp. Moje główne pytanie to czy mam prawo do odbycia tego egzaminu gdyby np. pruszył śnieg lub kropił deszcz?? Bardzo proszę o odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Poznani egzaminy prowadzone są przez cały rok

egzaminator ma prawo odwołać (przełożyć) egzamin ze względu na trudne warunki pogodowe

jeśli stwierdzi że jest np. zbyt ślisko to odwołuje egzamin

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że pogoda musiałaby być naprawdę wstrętna,żeby odwołac egzamin-jakaś ulewa albo śnieżyca.Ja miałam egzamin mimo tego,że lało od rana(miałam nadzieję,że mi odwołają)koleś kazał mi jeździć normalnie 50km/h i nie zwalniać;)efekt-po przyjeździe do ośrodka byłam cała mokra,ale żadna pogoda nie jest mi przeszkodą.Egzamin zdany za 1 razem:)Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ja miałam egzamin mimo tego,że lało od rana(miałam nadzieję,że mi odwołają)koleś kazał mi jeździć normalnie 50km/h i nie zwalniać;)...

 

witam

To ja widzę, że nie wiele się zmieniło. Co prawda było to dawno - zdawałem jazdy w ferie zimowe w lutym, przy minus (-) 18 st. C, w zasadzie na lodowisku. Ezaminator tylko mnie zapytał - czy chcę zdawać, czy przekładamy, a jeszcze wtedy przy ósemkach trzeba było obejrzeć się do tyłu i zasygnalizować manerw skrętu ręką. Była fajna zabawa, szczególnie w prawo. Do tej pory mam takie przyzwyczajenie. Po trzech ósemkach, na zakończenie trzeba było wrzucić dwójkę, rozpędzić motocykl i zahamować awaryjnie. Oczywiście podczas hamowania podparłem, nie bardzo można było chodzić, a co dopiero jeździć, egzaminator był w porządku i nie oblał.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już ktoś wyżej pisał, prawdopodobnie musiałyby być naprawdę paskudne warunki żeby odwołano egzamin lub ewidentnie egzaminator nie miał ochoty....

ja zdawałem egzamin w listopadzie o 8godz przy temperaturze 0-1st.C i do tego leżało ok. 5cm śniegu....

na szczęście trochę się to przeciągnęło w czasie tzn. o 2-3 godzinki, z różnych dziwnych powodów, w konsekwencji tego i przy niemałej pomocy porannego słoneczka mogłem zobaczyć linie ósemki :bigrazz: no i zdałem wzorowo :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona zdawała przy dżdżystej pogodzie, szczęśliwie jazdę miała w przerwie między jednym deszczem a drugim.

Jednak plac był mokry, moto mokre, ulice mokre, żona po examie też przemoczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jazda w ruchu drogowym musi się odbyć??

 

Egzamin mam już za sobą na :lalag:

z tego co pamiętam w czasie ostatnich lekcji instruktor mówił coś, że jeżeli warunki nie pozwalają na wyjazd w miasto, egzamin kończy się po odbyciu manewrów na placu

i nie wiem czy chop mówił prawdę czy głosił zwyczajną herezję.

 

również zdawałem w deszczu, na szczęścię pozytywnie

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi co do mnie to jestem " lekko " zdenerowowany :evil: Albo nazwać to naprawdę dużym pechem albo nie wiem czym ale o 9 był komunikat że egzamin praktyczny na kat a o godz 8 zostaje odwołany :banghead: ale już te od 10 się odbywają :icon_eek: trudno się mówi mam na 1 kwietnia o godz 12 mam nadzieje że będzie ciepło i ładnie chociaż dzisiaj rano ładne słoneczko jezdnia miejscami sucha temp ok -1C.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...