Skocz do zawartości

Skaczące obroty ;/ w sradzie


darek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z butelką , jutro założe zbiornik , mam nadzieje ze nie bedą skakac ;/

 

mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego gdy linką od obrotów ustawiam obroty i gdy mam 1 tys 2 tys jest ok podkręcam po 3 tys to odrazzu podskakują mi do 6 tys, niedam rady ustawic tak zeby miec 3 , 4, 5 , tys ;/ dlaczego tak sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem, w swoim sradzie. po odpaleniu na ssaniu obroty skacza od 1 do 4 tys az w koncu zgasnie. zeby go rozgrzac musze potrzymac na manetce przez jakis czas. po rozgrzaniu ladnie wchodzi na obroty ale kiedy spadaja zatrzymają sie na chwile na ok. 2 tyś i dopiero spadnie nizej. Jesli chce ustawic sobie obroty tez ciezko jest to zrobic bo raz za wysoko raz za nisko.

dokrecilem jeszcze dzis obejmy aby upewnic sie ze nie bierze lewego powietrza i zobacze co z tego bedzie.

wydaje mi sie ze gazniki sa do czyszczenia. ale niechcialbym pchac sie w koszty.

Ingerowalem tez ostatnio w uklad wydechowy, to tez moze byc przyczyna takiego zachowania? dodam ze nie ma zadnych strzalow z tlumika.

przy okazji zapytam ile czasu moze zajac czyszczenie gaznikow w domowym garazu tak mniej wiecej. obejdzie sie bez sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załorzyłem bak i jest ok ale kolejny problem jest taki ze cos tak jakby odcina mi zapłon ;/ motor strzeli i tak jak by gasnie i nagle załapie dodam ze jak strzeli to skazówka od opbrotomierza odrazu na 0 leci i juz pózniej przestaje pokazywac broty ;/ no w sumie to raz pokazuje raz nie ale czesto spada na 0 jak strzeli ;/

czy to moze byc wina regulatora napięcia bo to napewno jest związane z elektryką ;/

 

 

 

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotomierz ma bezposrednie polaczenie z modulem, tak ze educated guess jest taki ze cos z instalacja ci nie bangla ( zasilajaca modul ) albo sam modul ma problem. Jeszcze raz zdejmij ten zbiornik i obejrzyj dokladnie instalacje, czy czasem nigdzie nie ma golych, lub zgrzanych przewodow, nigdzie nie zwiera do masy i czy wszystkie kostki dobrze lacza.

Niestety pracohlonna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem, w swoim sradzie. po odpaleniu na ssaniu obroty skacza od 1 do 4 tys az w koncu zgasnie. zeby go rozgrzac musze potrzymac na manetce przez jakis czas. po rozgrzaniu ladnie wchodzi na obroty ale kiedy spadaja zatrzymają sie na chwile na ok. 2 tyś i dopiero spadnie nizej. Jesli chce ustawic sobie obroty tez ciezko jest to zrobic bo raz za wysoko raz za nisko.

dokrecilem jeszcze dzis obejmy aby upewnic sie ze nie bierze lewego powietrza i zobacze co z tego bedzie.

wydaje mi sie ze gazniki sa do czyszczenia. ale niechcialbym pchac sie w koszty.

Ingerowalem tez ostatnio w uklad wydechowy, to tez moze byc przyczyna takiego zachowania? dodam ze nie ma zadnych strzalow z tlumika.

przy okazji zapytam ile czasu moze zajac czyszczenie gaznikow w domowym garazu tak mniej wiecej. obejdzie sie bez sprężarki?

 

 

jeżeli są tylko te objawy, sprawdz membranki czy przypadkiem nie są zbyt twarde ( moto swoje lata ma), może być to, wiem ze w pewnym sradziku taka wymiana pomogła lecz było to ostatnią deską ratunku gdyż koszt 1 membranki jest dość wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotomierz ma bezposrednie polaczenie z modulem, tak ze educated guess jest taki ze cos z instalacja ci nie bangla ( zasilajaca modul ) albo sam modul ma problem. Jeszcze raz zdejmij ten zbiornik i obejrzyj dokladnie instalacje, czy czasem nigdzie nie ma golych, lub zgrzanych przewodow, nigdzie nie zwiera do masy i czy wszystkie kostki dobrze lacza.

Niestety pracohlonna usterka.

 

 

włąsnie przejrze instalac je boon jest podejrzana, ma na sobie sużo izolacji poprzedni włąsciciel cos kombinował chyba. trzeba to koniecznie przejrzec. hmm ale z regulatorem chyb amusi cos byc nie tak z powodu przygasania tych swiateł ;/ hmmm moduł jest zabezpieczony bezpiecznikiem chyba to gdby było jakies przesilenie czy cos to bezpiecznik by sie spalił a jest ok. przejrze tą instalacj i napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...