Skocz do zawartości

R1 rn12 stukające sprzęgło


jontek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie z pod kapy sprzęgła wydobywa się nieprzyjemny dźwięk któremu towarzyszą delikatne wibracje. Po naduszeniu sprzęgła chromolenie ustaje jak puszcze klamkę znowu się pojawia. Miałem podobny przypadek w fzr1000, tam były ubite sprężynki pod koszykiem ale tutaj nie wiem bo nie miałem jeszcze doczynienia z takim silnikiem, i nie znam budowy tego sprzęgła. Jeśli ktoś się z czymś takim spotkał to był bym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie z pod kapy sprzęgła wydobywa się nieprzyjemny dźwięk któremu towarzyszą delikatne wibracje. Po naduszeniu sprzęgła chromolenie ustaje jak puszcze klamkę znowu się pojawia. Miałem podobny przypadek w fzr1000, tam były ubite sprężynki pod koszykiem

w r1 jest tak samo. sprezyny maja luz i sobie grzechocza. mozna to zignorowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak możliwe i nie powinno się ignorować takiej awarii bo prowadzi do rzeźni silnika i układu napędowego.

Nadmierny luz sprężyn w układzie amortyzatora drgań skrętnych szkodzi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o wybaczenie jesli zostałem zle zrozumiany. to był taki ducatowski żarcik. sorki za OT :notworthy:

ostatnio miałem w reku zabierak sprzęgła od gsxr-a 750 k5 z urwaną piastą. i jak najbardziej daleki jestem od ignorowania objawów.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o wybaczenie jesli zostałem zle zrozumiany. to był taki ducatowski żarcik. sorki za OT :notworthy:

ostatnio miałem w reku zabierak sprzęgła od gsxr-a 750 k5 z urwaną piastą. i jak najbardziej daleki jestem od ignorowania objawów.

Bez obawy, trochę żartów nie zaszkodzi tym bardziej , że prawie wszystkie Ducaty mają coś popsute w sprzęgle bo tak głośno pracują od nowości :biggrin:

W nowych modelach Suzuki koniecznie wypada tam zajrzeć aby nie doszło do uszkodzenia antyhopingu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak możliwe i nie powinno się ignorować takiej awarii bo prowadzi do rzeźni silnika i układu napędowego.

Nadmierny luz sprężyn w układzie amortyzatora drgań skrętnych szkodzi.

Ja jeszcze nie widzialem motocykla, w ktorym by sprzeglo nie halasowalo. A wszystkie jezdza ,i to calkiem niezle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widzialem motocykla, w ktorym by sprzeglo nie halasowalo. A wszystkie jezdza ,i to calkiem niezle ;)

Zamieszczanie takich komentarzy w dziale mechanika jest nietaktowne i świadczy tylko o lekceważeniu założyciela tego tematu. Powinno się go natychmiast usunąć bo merytorycznie nie wnosi nic poza niską samooceną autora. Sprawa druga to lenistwo w/w lub jakieś psychiczne zahamowania w używaniu polskich znaków. Wracając do odpowiedzi to przytoczę kilka przykładów motocykla w którym sprzęgło nie wydaje żadnych dźwięków - WSK,MZ250,JAWA350TS, JUNAK 350, SOKÓŁ 600RT, BMW i tysiące innych marek.

Ale dla posiadacza motocykla marki "tysionc" model w domyśle te wymienione powyżej nie są godne zaszczytnego miana MOTOCYKL.

Proszę Cię ZAJC nie pisz takich bzdur więcej bo się ośmieszasz i wprowadzasz bałagan w tym temacie.

To nie jest forum Bravo Girl ani GG i ludzie zadający konkretne pytania oczekują pomocy a nie wypocin sfrustrowanego długą zimą motomaniaka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...