Skocz do zawartości

Wypadki Motocyklowe 2008


ar2r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilka słów prawdy na temat tego artykułu padło na prm. między innymi zwrócono uwagę, że tabela przyczyn wypadków sugeruje, jakoby w 100% wypadków motocyklistów to oni byli winni ("nasze grzechy"). poza tym nie wiem jak was, ale mnie do furii doprowadza gliniarskie wpisywanie znakomitej większości wypadków pod prędkość i wyprzedzanie - podczas gdy nie ma w ogóle takiej pozycji jak zły stan jezdni, itp

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisałem "tabela sugeruje" ;)

jsz

 

EDIT:

poczytałem, znalazłem fajny kawałek, który wyraźnie mówi jaki poziom wiarygodności reprezentuje sama statystyka

"> Dlaczego w tej statysce nie ma pozycji (chocby) "wypadki nie zawinione

> przez kerowcow motocykli"?

 

Bo takich statystyk w roku 2009 nie prowadziła Policja." (odp. Lovtzy czyli rednacza ścigacz.pl, skąd pochodzi artykuł; pisownia oryginalna, chodziło oczywiście o rok 2008)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Jak wynika z tabeli najbezpieczniejszym dniem na przejażdżkę motocyklem jest środa, ponieważ to właśnie w ten dzień dochodzi do najmniejszej liczby wypadków."

 

Według mnie to autor artykułu nie ma pojęcia o tym co czyta z tabelki. Nie można powyższego wniosku wysnuć nie mając danych na temat ile ogółem motocyklistów wyjeżdża na drogę. Jakby w weekend wyjechało 10 razy więcej to prawdopodobnie 10 razy więcej wypadków by było. Tylko, czy to, że 10 razy więcej motocyklistów ulega wypadkowi oznacza, że dla motocyklistów jest bardziej niebezpiecznie? Raczej nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli było to proszę moderatora o usuniecie.

A ty kto? :biggrin:

 

Co do tabelki to wiedzę ją już któryś raz, na FM może pierwszy :wink:

 

Statystyki statystykami, bo do motocyklistów zalicza też się osoby , które nie mają pojęcia o jeździe i dane są jakie są i tak zawsze winna "prędkość" :notworthy:

 

- jeżeli było to proszę moderatora o usuniecie.

A ty kto? :biggrin:

 

Co do tabelki to wiedzę ją już któryś raz, na FM może pierwszy :wink:

 

Statystyki statystykami, bo do motocyklistów zalicza też się osoby , które nie mają pojęcia o jeździe i dane są jakie są i tak zawsze winna "prędkość" :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że portale internetowe już zaczęły karmić danymi nasz naród- wiec uważajcie na groźnych motocyklistów... http://www.sfora.pl/Motocyklisci-sa-najbar...-weekendy-a4286

 

aż mnie krew zalewa jak takie głupoty czytam

Edytowane przez xtxnn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...