Skocz do zawartości

Zerwana szpilka?


Trauma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zerwałem szpilkę w hornecie, przy kolektorze wydechowym... Również nie dało się jej odkręcić więc poprosiłem mechanika o pomoc. Przyspawał jakąś śrubkę do kawałka szpilki i wykręcił elegancko szpileczkę:)

A nową szpilkę kupiłem w hondzie za jakieś 4zł POZDRAWIAM

http:// www. youtube.com/watch?v=58UQ3PZctuA Passion of motorcycles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale na razie nie ma co dyskutowac, kiedy nie wiadomo co jest walniete.

Simson, naprawa zerwanego gwintu w bloku japonskiego motocykla nie polega na rozwierceniu na wiekszy rozmiar gwintu, bo material nie jest najciekawszy a miesa malo. Recznie zrobiony gwint bedzie niezbyt wysokiej jakosci. Dlatego lepiej zastosowac ktoras z metod naprawy zerwanego gwintu jak tuleja, czy sprezyna i zastosowanie oryginalnego rozmiaru szpilki.

Drugi problem to wieksza szpilka bedzie wymagac szerszej nakretki ktora moze byc za szeroka dla kolnierza rury wydechowej i powodowac trudnosci z dokreceniem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsułeś motór, Greedo opowiedz jak zrobiliśmy u mnie. :bigrazz:

 

Ucięliśmy kawałek szpilki, tak żeby nakrętka sięgała, nagwintowaliśmy obie rzeczy i działa ;)

Jeśli rozwalony jest gwint w głowicy, to możesz spróbować wywiercić trochę głębiej (nie polecam bez doświadczenia) i nagwintować, albo nagwintować jeśli coś tam jeszcze z materiału zostało. Potem wkręcić na jakiś klej do metalu i będzie trzymać. To jednak ryzykowny sposób. Ja polecam Heli Coile, mam w głowicy właśnie tak powkręcane śruby i nie ma bata żeby się wykręciły. Jeśli to gwint na szpilce, to płaskim kluczem zaprzyj się o nakrętkę i wykręć ją ze szpilki. Potem przymierz czy po ucięciu "nadmiaru" szpilki nakrętka będzie miała się na czym trzymać, nagwintuj i wkręć.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...