Skocz do zawartości

2T nie wkręca się i nie utrzymuje obrotów


o_OutSider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tam odrazu warsztat, na jakąś wielką filozofie mi to nie wygląda.

Tłok na pewno jest nominalny, przebieg niski wiec zapewne Nicasyl nie jest mocno wytarty.

Drogą dedukcji można dojść ze zapewne pasuje kupić tłoka 1 rozmiar większego jeśli nie takiego samego. Zgodnie z rozmiarami podanymi na aukcji tłoków marki Wossner do KDX'a 125 drugi rozmiar wynosi 55,95mm oczywiście zakładając że podana najmniejsza wartość jest wartością nominału (55,94mm).

Chodź oczywiście mogę się mylić

 

http://moto.allegro.pl/item567931636_tlok_...125_90_05r.html

Edytowane przez o_OutSider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam odrazu warsztat, na jakąś wielką filozofie mi to nie wygląda.

Tłok na pewno jest nominalny, przebieg niski wiec zapewne Nicasyl nie jest mocno wytarty.

Drogą dedukcji można dojść ze zapewne pasuje kupić tłoka 1 rozmiar większego jeśli nie takiego samego.

 

Zmierzyć cylinder to dla Ciebie problem?

Jak źle spasujesz to dopiero będzie problem...

Za ciasno -> się zatrze. Za luźno nie będzie takiej kompresji i tłok z cylindrem szybciej się wyrobią...

Poza tym jesteś pewny że wymiar jest taki sam na całej długości i nie trzeba przypadkiem honować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć cylinder to dla Ciebie problem?

Jak źle spasujesz to dopiero będzie problem...

Za ciasno -> się zatrze. Za luźno nie będzie takiej kompresji i tłok z cylindrem szybciej się wyrobią...

Poza tym jesteś pewny że wymiar jest taki sam na całej długości i nie trzeba przypadkiem honować?

 

Jak zrobi honowanie to zerwie nicasil :) Wg mnie można oddać cylinder najwyżej na wyrównanie progu o ile taki powstał i tyle.

 

@o_OutSider - nie wygląda na filozofię ale jak ktoś nie ma za dużego pojęcia o remoncie to po co ma ryzykować silnikiem ? :wink:

No chyba, że użytkownik wie jak korzystać z suwmiarki czy też średnicówki to można próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do warsztatu zmierz mikrometrem i będziesz wiedział wszystki inaczej możes sobie zaszkodzić.... a luz to pewnie 6 setek przymajniej zazwyczaj tak jest chociaż... wiadomo mogę sie mylic :) tak czy siak nie znając średnicy nic nie dobierzesz.... a wybór to będzie juz loteria nie dobieranie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...