Skocz do zawartości

Tankbag-jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Dangerous, ten, co wrzuciłeś to ja widzę na magnesy :icon_eek: Bo te paski, to można sobie zaczepić dodatkowo a nie docelowo

 

Ja osobiście na plastikowy baczek polecam tankbag'a firmy Shad, np. coś takiego:

http://www.kobi-sklep.pl/index.php?product...uct&prod_id=468

Można sobie dokupić końcówki na przyssawki i zaczepić zamiast magnesów.

Wypróbowane przeze mnie na nie jednym motocyklu z całkowicie lub też częściowo plastikowym bakiem i powiem, że działa i przyssawki nie zjeżdżają ani się nie odczepiają od baku. Polecam z czystym sumieniem!

 

 

A jeśli chodzi o baby na motocyklach, to jest nas pełno. To nie to, co było 5 lat temu! Teraz jest wręcz zatrzęsienie! Wystarczy się trochę rozejrzeć ;)

Edytowane przez adu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dangerous, ten, co wrzuciłeś to ja widzę na magnesy :icon_eek: Bo te paski, to można sobie zaczepić dodatkowo a nie docelowo

A jaka to różnica? Sam jeżdżę z podobnym tankbagiem. W TDM używałem magnesów, a teraz pasków. Po prostu są dwie opcje zamocowania.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podczepiam się pod ten temat,

 

co lepiej kupić zeby GPS-a miec na moto, czy tylko taki uchwyt:

 

http://allegro.pl/item1216167277.html

 

czy może lepiej małą torbe na bak z możliwością podczepienia GPS

 

http://allegro.pl/item1225505308.html

 

sam uchwyt jest dosyć drogi w porównaniu do torby, czy te magnesy rysują bak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnesy nie rysują baku.

co do pytania to na GPSie umieszczonym w tankbagu za przeproszeniem gówno widać (sprawdzone), więc jak bym celował w futerał - chyba, że będziesz słuchał co Ci mówi, a nie patrzył ;)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnesy nie rysują baku.

co do pytania to na GPSie umieszczonym w tankbagu za przeproszeniem gówno widać (sprawdzone), więc jak bym celował w futerał - chyba, że będziesz słuchał co Ci mówi, a nie patrzył ;)

 

pzdr

 

 

konkretna rada, dzięki, wiadomo że fajnie jest mieć miejsce na zakupy, ale kiepsko wygląda taki bagaż na ścigaczu,

 

chciałbym go przymocować do stelaża owiewki o srednicy rurki 10mm

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania to na GPSie umieszczonym w tankbagu za przeproszeniem gówno widać (sprawdzone), więc jak bym celował w futerał - chyba, że będziesz słuchał co Ci mówi, a nie patrzył ;)

to ja akurat radzę zupełnie odwrotnie. Mam podobny gps-futerał z uchwytem na kierownicę i właśnie używając go gówno widziałem. Dlatego leży w szafie a obecnie stosuję mapnik od tankbaga - widzę zdecydowanie więcej.

Co innego, jakbyś chaiał taki futerał zamocować pod jakąś wielgachną owiewką, od turystycznego enduro.

 

i nie musisz przecież wozić całego tankbaga - większość ich (tankbagów) ma w mocowaniu do baku mapnik, od którego odpinasz suwakiem całą resztę - czyli "tankbag właściwy"

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego mapnika nie używałem z GPSem, więc być może masz rację.

pomijam już kwestię samego GPSa, które też pewnie mają różne właściwości (kontrast itp.)

czyli wniosek jest taki, że najlepszy jest jednak dedykowany uchwyt (obecnie mam i czasami stosuję) :)

 

a tak swoją drogą to i tak dla mnie w podróży najlepiej się sprawdza poczciwa mapa i odpowiednio wcześniej opracowany roadbook :)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą to i tak dla mnie w podróży najlepiej się sprawdza poczciwa mapa i odpowiednio wcześniej opracowany roadbook :)

 

Dokładnie. Właśnie wróciliśmy z objazdowych wakacji po Polsce. Prawie 3 tys km i zero problemów z nawigacją. Czytelna mapa plus rozpisanie trasy świetnie się sprawdziły.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego mapnika nie używałem z GPSem, więc być może masz rację.

pomijam już kwestię samego GPSa, które też pewnie mają różne właściwości (kontrast itp.)

dokładnie - coś tam zależy od samego GPSa- na ile intensywnie wyświetla wyświetlacz. Ale nawet super wyświetlacz jest nieczytelny, gdy odbija Ci się od niego mocne światło słoneczne.

czyli wniosek jest taki, że najlepszy jest jednak dedykowany uchwyt (obecnie mam i czasami stosuję) :)

pisałem właśnie że mam taki futerał z uchwytem na kierownicę - i właśnie używając tego -niewiele widzę. Futerał nie stanowi tu problemu, jest przezroczysty tam gdzie być powinien- tylko za duża odległość od gpsa zamontowanego na kierownicy, do mojej głowy. W ostrym słońcu - tylko z niewielkiej odległości i pod odpowiednim kątem cokolwiek widać. Więc gdy GPS umieszczę w mapniku na baku, to wówczas mogę nawet pochylić nad nim głowę i odczytać wskazania mimo ostrego słońca. Do kierownicy jest już daleko. Dlatego futerału z uchwytem na kierownicę w ogóle nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ścigacza więc nie bede miał takiego problemu

ja też mam ścigacza :bigrazz: , jednak problem był. Ale spoko, kupiłeś to kupiłeś. Aby dobrze się sprawował :flesje: A zawsze możesz wrzucić do szafy i kupić mapnik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz? bo ja to chce przymocować do stelażu owiewki, wiec bede go miał przy zegarach

jakiego ścigacza mam? Przecież masz po lewej pod moim zdjęciem: Gs 500 F :bigrazz:

Ale na poważnie: Gs 500, czy ścigacz- odległość do kierownicy tak strasznie się nie różni. I to ja oceniam ten pokrowiec-uchwyt jako shitowe rozwiązanie, ale jednak go jakoś produkują, ludzie to kupują i pewnie duża część z nich jest zadowolona- więc może i Ty będziesz, czego Ci życzę. W nie za mocno słoneczne dni (a takich mamy większość w naszym klimacie) pokrowiec-uchwyt będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat GS a GSXR jest różnica, bo ja mam głowę nad kierownicą praktycznie, niskie osoby to leżą na baku na GSXR ;P ( te moto na avatarze to nowa hayabusa, wiec innaczej siedzie na gsxr )

 

wiadomo ze wystarczy tylko zerkać na GPS co jaks czas, a ja na swoim gps mogę filmiki oglądać wiec nie tylk do mapy mi to potrzebne

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...