Skocz do zawartości

Diesel w Porsche


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

28.02.09 Porsche Cayenne sprzedawane bedzie z 3 l Diesel'em AUDI ( przynajmniej baza )

 

http://www.porsche.com/microsite/cayennediesel/germany.aspx

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze tutaj wogole nie chodzi o oszczędzanie, jak ktoś ma pieniądze zeby kupić i utrzymać takiego Cayena to fakt czy za paliwo zapłaci w danym miesiącu 1 tys złotych czy 2,5 tys złotych nie robi mu większej różnicy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jednak chodzi tutaj o oszczędzanie, i porsche poszło po rozum do głowy i postanowiło odebrać klientów BMW, Mercedesowi itp

 

moim zdaniem powinni zainwestować w hybrydę, ale pewnie już nad tym pracują :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam oszczędzanie, lubie benzyny no ale jak z 3 ltrów Diesla można wyciągnąć prawie 290 KM i ponad 500 Nm to powiem wam że sama przyjemność tym śmigać ..... ostatnio (licznikowe) 240 km/h na Autostradzie i jeszcze jest miejsce pod pedałem :biggrin: Nie jednego dużego Benzynowca taka jednostka objedzie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam oszczędzanie, lubie benzyny no ale jak z 3 ltrów Diesla można wyciągnąć prawie 290 KM i ponad 500 Nm to powiem wam że sama przyjemność tym śmigać ..... ostatnio (licznikowe) 240 km/h na Autostradzie i jeszcze jest miejsce pod pedałem :biggrin: Nie jednego dużego Benzynowca taka jednostka objedzie :bigrazz:

 

 

jak nie oszczędzanie to przecież każdy może zamówić top wersję turbo ~500 PS (?)

 

ps mam nadzieję, że zaraz ktoś nie napisze, że przecież mogli włożyć V12 TDI, a następnie kto inny dopisze, że może od Veyrona 1000 PS i tym podobne...

 

to się nazywa eskalacja nienawiści :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze tutaj wogole nie chodzi o oszczędzanie, jak ktoś ma pieniądze zeby kupić i utrzymać takiego Cayena to fakt czy za paliwo zapłaci w danym miesiącu 1 tys złotych czy 2,5 tys złotych nie robi mu większej różnicy.

 

Na pewno jest to i kwestia kasy i wymagań klientów. Zapewniam Cię, że wielu osbom robi różnicę czy wydadzą na paliwo 2,5tys 1,5 tys. miesięcznie. Obecne diesle dobrze się zbierają a różnice w spalaniu przy takich pojemnościach to już rząd wielkości 5-7 l / 100km przy ostrzejszej jeździe. Wystarczy obliczyć, że jeśli ktoś robi powiedzmy 5tys. km miesięcznie i na każde 100km zaoszczędza 5litrów, to miesięcznie do przodu jest około 1 tys pln.

A są przecież tacy, którzy miesięcznie robią 10 tys. km. Przewagę diesla w spalaniu widać szczególnie gdy się mocno ciśnie...

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze jazda dizelem wychodzi taniej od benzyny, ale my tu mówimy o samochodzie który kosztuje kilkaset tys, więc nie mów że jeśli decydujesz sie na taki samochód to patrzysz na spalanie, no prosze Cie. Moim zdaniem to że włożyli dizla to bardziej moda - teraz one zrobiły sie modne i tak jak ktoś pisał prawie wszystki marki mają już nawet eksluzywne samochody z tymi silnikami wiec Porshe nie chciało być gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nowe diesle chodzą coraz podobniej do benzyniaków, więc może nie jest to jakaś wielka profanacja. A charakterystyka mocnego diesla faktycznie może się podobać. Myślę, że chodzi tu też o modę na ekologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane

 

poj. - 2976ccm

moc - 240 KM przy 4000 - 4400 rpm.

moment obr. - 550 Nm przy 2000 - 2250 rpm.

naped na 4 kola

V-max - 214 km/h

przyspieszenie do 100 km/h - 8,3 sek

masa 2240 kg - dopuszczalna 3015 kg

spalanie 11,6 miasto 7,9 poza miastem, srednio 9,6 l/100 km

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...