Skocz do zawartości

tdm 850


goral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest hipotetyczne . Zwiozlem sobie do Polski tdm 850 . Musialem go calego rozebrac (Almera Tino - pojemne autko ) . Przy zakupie nie zwrocilem uwagi na poziom oleju . No i postawilem sobie w garazu na klocku drewnianym ( rame z silnikiem ) . I tak ktoregos razu , bedac w garazu mysle se "a odpale maszynke niech se troche popyka " , nie zakladajac nawet kolektora wydechowego , ale tak patrze na olej i malizna mi smierdzi ( puste okienko ) . Motorek kupilem od chlopaka , ktory nim na codzien jezdzil i musze powiedziec , ze nawet dbal o niego ( mechanicznie - bo wizualnie zapuszczony jak sto chu..w - jak to we Francji ) . Niewiele myslac chwycilem banke z olejem i dolewam ( tak tylko do odpalenia ) : cwiartka - nic , pol litra -nic , " co jest ku..a ?" No moze jak odpale to sie cos pokaze we wizjerku ? Zrobilem odpalke i nic . Znowu dolalem oliwy - lacznie wyszlo ponad litr - i nic , ciagle pusto . Nie mialem czasu , zeby spuscic caly olej ( czas mnie gonil i musialem znowu pryskac do Francji - skad nadaje ) . Stad moje pytanko : czy mozliwe , ze chlopak jezdzil bez oleju ? Czy ja w ktoryms momencie strzelilem babola , bo juz sam nie wiem o co tu chodzi ? Jescze raz powtarzam , ze pytanko jest zupelnie luzne ( ja tu - motorek tam ) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja w ktoryms momencie strzelilem babola , bo juz sam nie wiem o co tu chodzi ? Jescze raz powtarzam , ze pytanko jest zupelnie luzne ( ja tu - motorek tam ) . Pozdrawiam

Tak to sobie mozesz lac i lac olej. Tam jest sucha miska olejowa i poziom olejku sprawdza sie tuz po wylaczeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloz motocykl, zmien olej na ilosc podana w serwisowce i sprawdz olej po pol godzinie jazdy.

W tym ukladzie olejenia pompa po dluzszym odpoczynku moto musi wypompowac olej z karterow do zbiornika zeby zlapac poziom.

I tak tez uczynie . Faktycznie -przez niecala minutke jak chodzil - moze nie zdazyl napompowac oleju . Dzieki (pierwszy moj motorek z sucha miska )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj instrukcji tam masz opisane jak sprawdzić.

Miałem XT z podobnym patentem.

 

Sprawdzenia poziomu oleju:

Odpalasz silnik i zostawiasz na 10 - 15 minut lub do nagrzania do temperatury pracy (w zależności od temperatury na zewnątrz), gasisz silnik i po około 1 minucie sprawdzasz poziom oleju.

 

W mojej XT jak sprawdzałem minutę po jeździ to przeważnie było sucho, jak sprawdzałem wg. powyższego schematu pokazywało właściwy poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...