Skocz do zawartości

Romet


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie może dla niektórych banalne i mi też się tak wydawało ale jednak. Jaka może byc przyczyna tego ze romet nie dostaje paliwa? Może opisze cała sytuację :icon_razz: z nudów jak to w zime z racji tego że mój motor nie bardzo nadaje się do jazdy w zime postanowiłem odgrzebac rometa;p no i wsyztko ładnie pięknie ale on nie działał.No to typowe dla niego czynnosci(gaznik kranik zapłon) bo za lat młodości przy nim grzebalem sporo i sporo nerwów nad nim stracilem. Wiec dobra przejdę do rzeczy objawy takie ze jak motor postoi na otwartym kraniku zapali pochodzi pare sek i gaśnie. Gażnik czyściłem dwa albo trzy razy spreżarka i rozkrecalem, Kranik czyscilem dwa razy i dalej to samo. JAkies pomysły co mu może dolegać czy to juz ze starosci;p wiem ze temat moze glupi ale mam problem i nie wiem co dalej z tym robic a nie chce go rzucic w kąt zeby leżał do nastepnej zimy;p

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu

 

Swieca jaki ma kolor? Mokra moze? Z poziomem paliwa cos kombinowales?

 

Wiem ze po moim wieku może tego nie widać :icon_razz: ale ja swego czasu pod bakiem miałem komplet kluczy do rometa z ktorymi mogłem zrobić remont kapitalny;p A wracjac do tematu dusza bardzo watpie bo je odkrecalem dmuchalem sam i kompresorem takze przelacialo przez nie ze 3.5 atmosfery :icon_razz: Watpie zeby było zapchane kranik tez czysciłem. Świeca jest czarna bo wiem ze za duzo oleju wlałem, duuuużo za duzo :icon_razz: ale bez przesady, to nie jest przyczyną. Poziom paliwa wątpie bo kombinowałem z dostepem powietrza i wogole a pozatym on zapala ladnie czasem na wolnych i sobie chodzi powoli... Pokombinuje dzisiaj z zapłonem pozniej sie odezwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zobacz do zapłonu patynki przeczyść sprawdź przerwę a i masz filierek paliwa bo możesz mieć rdze w baku i ci zatyka ciągle dysze

\Bak odpada bo swieca jest zalana i to cos z iskra znaczy nie zawsze ma... musze pogrzebac w platynach i popatrzec bo moze gdzies przebicie ma. Właśnie go robiłem bo to najpierw byla przyczyna braku fajki i byla taka prowizorka z drutu i to bylo przez to teraz zrobiłem na agrafkę i odpalil pochodzil chwile przejechałem sie na nim kawałek wjechalem do domu i zgasł i znów nie zapala to napewno cos z iskrą. Jakieś pomysły co moze być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przedmuchałeś także główną dyszę dolotową do gaźnika na którą zakłada się przewód paliwowy.

Podobny problem miałem w jawie i czyściłem wszystkie dysze kilka razy zaczęłem grzebać przy zapłonie regulowałem gaźnik jak się tylko dało świece też wymieniałem a połowę światła dyszy głównej miałem zapchaną i nie było jazdy. Co kilkanaście metrów przelewać i palić od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom paliwa nie bo kombinowałem z iglicą także wątpie, świece zmieniałem i patrzyłem na tych na których działal takze też raczej nie. Zaraz chyba pojde i pokombinuje z iskra nie wiem juz sam. A dusza dolotowa nie bo kumpel mi juz mowil ze oen tez mial tak w jawce ale tu nie ma dyszu zadnej chociaz i tak to przedmuchalem.Ja bym stawial na iskre Ale co moze z nia byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...