Skocz do zawartości

motocykl na czesci


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie.motocykl ma wbite w papierach ze na części bez prawa do rejestracji.nie posiada dowodu rejestracyjnego.z ramy ma odbita tabliczke z nr oraz zdrapana naklejkę.poza pewnymi kosmetycznymi detalami motocykl jest w pelni sprawny.dokumenty takie sa poniewaz zostal on za granica zarekwirowany za dlugi i odsprzedany na zlomowiec jako czesci i tak mu w papierach zostalo. podobno w takich przypadkach podczas wykupu takiego sprzetu ze zlomowca zdarza sie ze przecinaja rame....czasem sie udaje wyluskac w calosci i o takim przypadku wlasnie mowie

 

pytanie. czy sa jakies sposoby zeby tym moto legalnie smigac po polskich drogach - tj.zarejestrowac go.

 

jedna opcja jaka jest mi znana to kupic rame z nr i po prostu przelozyc calosc...tylko szkoda bo rama w obecnym jest nietknieta.

 

inny pomysl jaki mi przychodzi do glowy to zglosic moto jako custom wlasnej roboty i starac sie o homologacje.

 

trzecia opcja..mniej legalna..odpicowac moto, a w przypadku kontroli ladnie sie usmiechac i mowic ze sprzet wlasnej roboty oraz ze wlasnie jedziemy na zlot/wystawe - wiadomo ze czasem sie uda czasem nie wiec ta opcja raczej odpada...ale gdyby nie bylo innych mozliwosci to tylko to zostaje.

 

macie jakies sugestie...ewentualnie jesli byscie znali koszta wyrobienia ewentualnych papierow czy przerobek zeby moto mozna bylo na legalu smigac to tez bede wdzieczny. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.motocykl ma wbite w papierach ze na części bez prawa do rejestracji.nie posiada dowodu rejestracyjnego.z ramy ma odbita tabliczke z nr oraz zdrapana naklejkę.poza pewnymi kosmetycznymi detalami motocykl jest w pelni sprawny.dokumenty takie sa poniewaz zostal on za granica zarekwirowany za dlugi i odsprzedany na zlomowiec jako czesci i tak mu w papierach zostalo.

 

Dziwna procedura w tym UK, u nas takie sprzety sprzedaja na licytacji, czyzby Anglicy nie umieli liczyc ?

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujące tłumaczenie... ciekawe, czy jest na to jakiekolwiek potwierdzenie? pierwsze słyszę, żeby przejęcie za długi powodowało zniszczenie (de facto) pojazdu: przecież wtedy znacznie traci na wartości, a tym samym wierzyciel odzyskuje jedynie niewielką część kwoty

z resztą u nas też zdarzają się sytuacje sprzedaży pojazdów bez dokumentów (np. czasami odzyskane przez policję), ale posiadają wtedy dokumenty poświadczające legalne nabycie, które umożliwiają rejestrację

 

BTW to, o co pytasz, to tak naprawdę instruktaż dla złodzieja, jak zarejestrować kradziony sprzęt... sorki, ale mnie to wygląda na ściemę: albo sprzęt jest kradziony, albo to złom który zupełnie słusznie (niekoniecznie w sposób widoczny) jest pozbawiony możliwości powrotu na asfalt

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie szczegolow faktu ze moto ma w papierach wbite ze bez prawa do rejestracji osobiscie nie znam... sprzet byl wystawiony na allegro przez goscia ktory sprowadza sprzety z wloch. Z tego co sie znajomy zorientowalem to w papierach jest wszystko legal... sprzet kupowal znajomy wiec ja gdzies tematu szczegolowo nie znam. ja bylem tylko na ogledzinach moto.... poza faktem ze bylo pozbawione migaczy, lusterek...widac bylo ze dlugo stalo pod chmurka bo slady korozji widac na ukladzie napedowym kierownicy czy felgach (w miejscach gdzie lakier byl uszkodzony). Podpytam znajomego jeszcze jakie dokladnie papiery dostal z moto..wtedy bede mogl sprawe troche bardziej wyklarowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...