Skocz do zawartości

Moda na olejaki ? Czy warto..


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich powiatać - to mój 1 post na forum, sporo już czytałem i dowiedzialem się, jednak nie na każde pytanie znalazłem odpowiedź.

 

Od pewnego czasu zauważyłem, że coraz więcej kupuje Gsxry Olejaki w Polsce, za granicą zwłaszcza na zachodzie już od dawien dawna była taka moda, a teraz ceny niejednokrotnie przerobionych motocykli sięgają kosmicznych sum. Są używane do stuntu.. do zlotów, do strzelania z opon... (zażynania).

Jednak ja zastanawiam się nad tym, czy celowe jest kupno tegoż motocykla, mówiąc wprost analizuje ze względu głównie na gotówkę ale nei tylko 4 modele motocykli Honda Cb500, CBR 600 F2, oraz olejaki 750, 1,1.

Honda chodzi mi po głowie ponieważ mało pali, jest lżejsza, również mało awaryjna, i chyba łatwiej dostać w/w modele w dobrym stanie za rozsądne pieniądze.. Jednak jest to coś, a mianowicie że to Honda, czyli spokój i stateczność.. nie daje takiej frajdy jak stare olejaki, którymi jeżdżąc walczy się - czyli są emocje.

 

Suzuki i tu się zaczynają pytania, są to już stare motocykle.. Czytałem wiele for i wypowiedzi na temat olejaków, pytałem "znawców" z różnych forów, niektórzy odradzali, niektórzy nie.. CZy jest jakąś szansa kupić motocykl około 20 letni w jako tako dobrym stanie za rozsądną cene ? Oczywiście przeglądając allegro widze same wynalazki.. ale może zdarzają sie rodzynki ?Czytałem, że najbardziej wytrzymałe są gsxry 86-87 - czy to prawda? jeśli tak to jaka jest róznica w budowie silnika między tymi a nowszymi - czemu zawdzięczają większą wytrzymałosć? Czy ktoś rzeczowo może przedstawić sprawę.. ? Czy spalanie oleju około 0,5 l oleju na 1000 km jest normalnym zachowaniem ? Tak samo nierówne obroty na zimnym silniku ? Spalanie benzyny na poziomie 8-10 L ?

Czy istnieje możliwość aby posiadacze takich gsxrów 750, 1,1 olejaków mogli by mi przybliżyć temat oględzin motocykla i na co zwrócić uwagę na żywo ? Jeżeli ktoś mógłby z okolic Warszawy, Siedlec, Lublina, to oczywiście oprócz satysfakcji zapewniam porządną flachę !

Czy może odradzacie bo czeste regulacje i w ogóle kloc, sypie się jak i .. odpuścić sobie tylko kupić lekką i spokojną Hondkę .. ?

Za wszelkie opinie będe wdzięczny!

Pozdrawiam Marcin S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na stuntpoland o olejakach - to ci powinno pomoc.

Moja rada - kupic tanio i odbudowac.

 

Czytałem tam wszystko.. Jednak zadać tam pytanie to można tylko i wyłącznie zostać zrównanym z blotem..

Rozmawiałem z człowiekiem znanym z "zażynania" olejaków, odradził popierając tym że tym silnikom trzeba poświęcić bardzo bardzo dużo uwagi, regulacjom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...