Skocz do zawartości

Moduł zapłonowy Aprilia rally


Zaqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, odnośnie modułu zapłonowego.

A mianowicie, wiem , że mam wymieniony CDI na jakiś inny niż oryginał, ale nie wiem konkretnie jaki, i tu moje pytanie, chcąc zmienić moduł na jakiś lepszy (cytaj sportowy) żeby mi się skut szybciej kręcił, czy muszę też wymieniać inne elementy? bo nie wiem czy jak zmienie sam moduł to czy by się przydało cycek, wał i inne duperele wymienić, czy to na oryginale by mogło smigać bez problemowo. I mniej więcej jaki to byłby przyrost spalania i osiągów.

 

Pozdro Zaqs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest praktycznie ostatnią rzeczą którą się wymienia przy tuningu !!!

Sportowy moduł nie ogranicza obrotów a więc na oryginalnych łożyskach i wale długo nie pośmigasz.

Kolejność tuningu wydech -> wał + łożyska -> cylinder + moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie dzięki za szybką odpowiedź.

Myślałem, że coś przez zmianę modułu wskuram, ale jak nie da rady to się nawet nie bawię z tym, szkoda czasu i pieniędzy w to wkładać.

 

A korzystając z okazji, nie chce zaśmiecać forum. Mam pytanie co do dzwonu sprzęgła, bo jest ono troche nie ciekawie wyglądające, nie było od nowości wymieniane, a już jest 31000Km nabite, czy jak zmienie sam dzwon to nie będzie się on tak grzał i czy będzię się zbierał lepiej na początku, bo jak jest zimny leci jak wariat do 80, ale po 5min jazdy rusza jak ślimak, rolki mam zmienione na 3.5g (oryginaly chyba 7.5) i oczywiście mam sportowy tłumik. czy może lepiej wymienić całe sprzęgło, albo dzwon, sprężynę centralną i sprzęgła? czy poprawiłoby to zrywność?

Edytowane przez Zaqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy spalonego dzwonu to przebarwienia koloru fioletowego na obierza i szarpanie przy starcie.

Jeśli masz kasę i tak to robi się profesjonalnie to zmienia się całe sprzęgło.

Dzwon okładziny itp.

Jeśli wymienisz sam dzwon na nowy to nie powinien się grzać. To jest normalnie zużywająca się część.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...