Skocz do zawartości

Oznaczenia rodzajow plastikow


JERY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiej w takim przypadku jest określić tworzywo metodą organoleptyczną:D tzn. jak ktoś już trochę spawał to potrafi odróżnić najpopularniejsze tworzywa po wyglądzie,podatności na wyginanie itp. Jeżeli jeszcze są wątpliwości to w niewidocznym miejscu można zrobić lutownicą punkt i wtedy poznamy tworzywo po tym jak się zachowuje w trakcie topnienia i po zapachu np. ABS ma bardzo ostry gryzący dym(aż oczy łzawią) podczas topnienia tworzywo wydaje syczący odgłos i lekko się podpienia,bardzo szybko stygnie i twardnieje, PP się szybciej topi,nie wydaje odgłosu,topi się w niższej temperaturze,jest bardziej elastyczna,powoli stygnie i twardnieje,ma lekko słodkawy dym. Także podjedź do kogoś kto spawa plastiki i na pewno powinien sobie z tym poradzić.

 

te plastiki od FJ przyjąłem od kolegi do poklejenia i metody organoleptyczne są mi znane :wink: tylko chodziło mi o to że może ktoś ma jakiś sposób na odszyfrowanie tego kodu co jest nabity zamiast wąchać i smakować tworzywa sztuczne :biggrin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do znawców tematu.Mam do poklejenia osłony z ABS-u.Spawac czy kleić?

 

Pozdrawiam

Robert

 

Spawać bo żaden klej nie trzyma długo na ty tworzywie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie spawać. ABS jest wg mnie najbardziej wdzięcznym tworzywem w dziedzinie spawalnictwa tworzyw sztucznych:D Bardzo dobrze się spawa,nawet drobne elementy gdzie spoina ma 1-2cm długości daje gwarancje odpowiedniej wytrzymałości i sztywności a co jest trudne w przypadku tworzyw miękkich takich jak np. LDPE , super trzyma, ładnie się obrabia mechanicznie i doskonale nadaje się do dalszej obróbki przed lakierowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...