Skocz do zawartości

Jak sprawują się MTX 125 z 88 roku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Napiszcie coś o motorkach MTX 125 z 88 roku. Chodzi mi m. in jak dają sobie radę hamulce bębnowe? Ten model ma jeszcze bęben z przodu. Jak z silnikami? Czy warto kupić taki motorek za ok 2500 tys zł czy lepiej szukać model nowszy z tarczą z przodu? (Mam DT ale brat szuka czegoś dla siebie)

Edytowane przez b182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtx'sy od '86r były z tarczą z przodu, a od '85r chłodzone cieczą. Ogólnie wersja do (chyba) '87r była dużo ładniejsza od tych nowszych "tuczydeł". Niezawodne moto, jak trafisz na zadbane moto będziesz tylko lał i jeździł. Spoko zawias, choć do skoków się nie nadaje (dobija). Myślę że za cenę 2500 zł opłaca sie, nawet te od '85r - byle w dobrym stanie.

Edytowane przez marcin.j007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 87r i mam bęben.

Wydaje mi się, że te roczniki miały tarczę tylko w wersji RG, R2 albo coś w tym stylu. Wszystkie wersje miały tarczę chyba dopiero od 89 r.

 

Jak moto jest w dobrym stanie i z papierami to warto.

DT ma lepszy zawias ale MTX jest mocniejszy bo DT-ki były blokowane a zdjęcie tych blokad to jest sztuka i koszt.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 87r i mam bęben.

Wydaje mi się, że te roczniki miały tarczę tylko w wersji RG, R2 albo coś w tym stylu. Wszystkie wersje miały tarczę chyba dopiero od 89 r.

 

Jak moto jest w dobrym stanie i z papierami to warto.

DT ma lepszy zawias ale MTX jest mocniejszy bo DT-ki były blokowane a zdjęcie tych blokad to jest sztuka i koszt.

87 powinna mieć tarcze z przodu więc pewnie jako date produkcji masz datę pierwszej rejstracji, co przy motocyklach z niemiec kiedys sprowadzanych jest bardzo częstym zjawiskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ta jeszcze na beben i jestem super zadowolony. wczesniej mialem DT i MTX lepiej sie mi smiga. mam ja juz dwa lata i narazie zero problemow, do silnika jeszcze nawet nie zagladalem. mam 125 i wiekszosci smigam w terenie takze wymienilem zebatke na przodzie na 13 zebow i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87 powinna mieć tarcze z przodu więc pewnie jako date produkcji masz datę pierwszej rejstracji, co przy motocyklach z niemiec kiedys sprowadzanych jest bardzo częstym zjawiskiem

 

Sprzęt jest ze Szwajcarii. Pierwsza rej. wg dokumentów 90r. Dziwne trochę, sprzedający nie miał powodów, żeby robić wałek na roczniku....

 

 

Na ten bęben raczej nie narzekam, chociaż brakuje trochę tej płynności jaką daje tarcza. Raz się przez to konkretnie wyłożyłem.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...