Skocz do zawartości

osad na wskaźniku oleju- GPZ500 '92


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem FM w nadzieji, że znajdę coś w tym temacie ale zero. Zauważyłem dziś w oczku do kontroli poziomu oleju zamiast ciemnobrązowego (jak zawsze) biały, jasnożółty kolor. Pierwsza myśl- woda w oleju. Nie wnikałm czy uszczelka pod głowicą, czy gdzieś na pompie kanał. Poziom płynu chłodzącego ok. Żadnych niepokojących objawów w trakcie piątkowej jazdy nie było. Dobra- spuszczę olej to się upewnie. Po odkręceniu śruby spustowej zaczął lecieć normalny, ciemnobrązowy olej bez jakichkolwiek śladów wody i tak do końca czysty. Przy dokładniejszych oględzinach okazało się, że na wskaźniku osadziło się jakieś dziadostwo (nie wiadomo czemu poziom oleju tak szybko spadł). Oleju bankowo było za mało. Wiem, że najlepiej gdybym zamieścił zdjęcie ale chwilowo nie mam takiej możliwości. Na pierwszy rzut oka to wygląda jakby w silniku było mleko a jak się dokładnie przyjrzę to jest to biały osad do pewnego poziomu przez co daje wrażenie jasnego płynu. Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem? Co mogło to spowodować?

Szyderców proszę o oszczędzenie sobie pisania jeśli to jakiś banał.

Bardzo proszę o informacje na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko w tych temperaturach, jest to kondensacja wody w oleju. W co drugim katamaranie ( aucie) :biggrin: na korku wlewu oleju jest taka maź jakby majonez. Tak ,że jak poziom płynu chłodniczego masz w normie to się tym nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Thor pisze,zjawisko normalne w tych warunkach pogodowych.Znika po dobrym wygrzaniu silnika o co trudno teraz.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...