Skocz do zawartości

elektroniczny przerywacz migaczy


SOWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, nie będzie to chyba zbyt proste wbrew pozorom. W zeszłym tygodniu zrobiłem sobie taki właśnie przerywacz w weekend pojechałem zamontować i lipa. Moje dzieło też miało trzy końcówki: plus, masa i wyjscie przerywane. Planowałem podłączyć zaraz za bezpiecznikiem od kierunków koło akumulatora ale tam sie nie da niestety, bo z założenia uklad miał działać jedynie jak sie poda na niego plus a tam jest cały czas :buttrock: więc kierunki by działały ok ale przerywacz,tj. przekaźnik tłukłby się cały czas. Żeby bylo ok musiałbym wymianić przekaźnik i zamontować obudowie lampy a to za dużo kombinacji więc pozostałem przy oryginale.

Jeśli w tym z punciaka jest tranzystor zamiast przekaźnika to się nie będzie nic tłukło i możesz go zamontować. Wydaje mi się że to będzie tak: jeden to plus, drugi masa a trzeci wyjście na kierunki, ale to tylko jedna z możliwych kombinacji :mrgreen:

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem do jawy przerywacz od seiczento, są tam 4 styki ale jeden pozstaje wolny. Uważaj żeby nie pomylić masy bo pójdzie zdymem. Niestety nie pamiętam jak podpinałem a nie chce mi sie latać do garażu ale jakby co to póżniej sprawdze

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja ma przerywacz od Audi:

-dorabiamy trzeci przewód do masy

-i łączymy dwa przewody ze zwykłego przerywacza

 

Niektóre przerywacze mają jeszcze 4 nóżke-to jest połączenie kontrolki.

 

U mnie i u moich kolesi działa wszystko bez zarzutu, a każdy ma inny przerywacz elektroniczny.

 

Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem do jawy przerywacz od seiczento, są tam 4 styki ale jeden pozstaje wolny

ja mam przerywacz od malucha i jeden cycek zostaje wolny.. zawsze myslalem ze to jest cycek do tego zeby awaryjne wlaczyc.. ale po waszych postach top nie wiem czy to prawda.. mozecie mi powiedziec czy da sie jakos zrobic awaryjne uzywajac przerywacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjne??

 

hmm... W MZ jak złączymy dwa kable przy kontrolce kierunków to mamy wtedy awaryjne. Czyli trzeba by było zastosować odzielny przełącznik który by włączał nam połączenie tych dwóch kabli,i museili bysmy włączać którys kierunek zeby włączyć Awaryjne...

Zabardzo niepamiętam... ale kiedys chciałem tak zrobić.

 

Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ... jak sie ten maluchowski podlacza to zostaje jedna nozka wolna ... ja to zrobilem metoda prob i bledow ... i odziwo nie spalilem nic ;p ... a co do awaryjnych to za 2 tyngle bede grzebal sobie przy moto to sie nad tym zastanowie i cos moze zadzialam ... niby moze sie przydac ... tylko ze jak sie rozwale gdzies na drodze to pewnie kierunki i tak sie urwa ... wiec po co awaryjki?? :roll: ... no ale na drodze czasem mozna komus blysnac awaryjnymi ... zawsze latwiej niz podniesc reke ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...