Skocz do zawartości

Jaka rodzaj lakieru na Felgi


zelmerro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Scansol jest wporzo chociaż nie taki najlepszy. W UK korzystałem z czegoś zwanego Strypit (Strip It) i na ramie roweru działało po 10 sekundach już. Koła w Suzie robiłem na sucho czyli samym papierem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze na stary lakier złapie proszek?? sporo rzeczy malowalem tym sposobem i zawsze byl problem z pozostalosciami starej farby. tak na prawde tylko piaskowanie dawalo poządany efekt. Nie mowie ze sie nie da ale nie wiedzialem o tym.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze na stary lakier złapie proszek?? sporo rzeczy malowalem tym sposobem i zawsze byl problem z pozostalosciami starej farby. tak na prawde tylko piaskowanie dawalo poządany efekt. Nie mowie ze sie nie da ale nie wiedzialem o tym.

 

spoko spoko, malowałem kilka felg w ten sposób i zawsze było OK, trzeba tylko dobrze dotrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie warstwa proszku jest dosyc gruba i powinna pokryc niedoskonalosci. swoja droga myslalem ze sie nie złapie na lakier tylko na żywy metal.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier złapie do starej farby. Teoretycznie bo np. japońcy mogli użyć jakiegoś magicznego proszku i w piecu zamiast się zlać ładnie to wyjdzie jakaś kupa z tego. :biggrin: Taka loteria.

 

Poza tym, 2 warstwy proszku to już sporo i przy zakładaniu opon może odprysnąć, będzie kaszana wtedy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w sumie warstwa proszku jest dosyc gruba i powinna pokryc niedoskonalosci. swoja droga myslalem ze sie nie złapie na lakier tylko na żywy metal.

 

ja tam tez słyszałem jak Ci lakiernicy mi pomalowali felgi zeby zedrzec starą farbe bo sa różne farby lakiery proszkowe ktróre sie wygrzewa w róznych temperaturach, jak macie lakier proszkowy co był bygrzewany w piecu do 150 st C, to po pomalowaniu innej marki lakierem co wymaga 200 st C, po prostu odpysnie i sie złuszczy, chociaz róznie bywa z alumiowymi sprawami zalezy tez od aluminium czy to miaszanina czy czysty aluminium, wiadomo i potwierdzone to jest ze przy wysokiej temp nawet przy 180 st C, niektóre aluminium gazuje i powtają tak kagby zbrubienia i pechcerzyki maleńkie powietrza ( gazu), i wtedy taki materiał nie wyglada zbyt atrakcyjnie, tam mam na feldze jednej taka niedoskonałość o srednicy ok 2 cm, ale podobno to sie zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...