Skocz do zawartości

problem z odpaleniem zx6r 2004


ReBeLlion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem , a mianowicie odciolem alarm ktory byl w moim monocyklu od poczatku tylko zaczol szwankowac, nie byl mi potrzebny, a teraz nie moge odpalic sprzeta. nie jestem elektrykiem i sie nie znam na tym. moze jakis kabel ktory wchodzil do kostki z alarmem trzeba zmostkowac z innym.. nie wiem moze ktos bedzie chociaz wiedzial co moze byc ne tak?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Ty pierwszy miałeś problem z alarmem w 636. Jeśli miałeś DATA TOOL to wystarczyło wypiąć odcięcie zapłonu bo ten alarm np. po umyciu motocykla powodował jego przerywanie na wyższych obrotach. Trzeba było zostawić odcięcie napięcia od przekaźnika startera i pompy paliwa. Alarm działa wtedy poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie wie ani jaki masz rodzaj alarmu, ani w jaki sposob byl on u Ciebie podlaczony, w takim wypadku pozostaje serwisowka i "korekta" Twojej instalacji na wzor tego co tam znajdziesz, jesli nie uda sie to warsztat niestety...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez wlasnie Januszu myslalem.. co mi z tego, ze napisze to co ja widze i po drugie sie nie znam na elektronice, ale dzieki za porady i mam nadzieje, ze to nie bedzie duzy koszt. pozdrawiam

 

uczciwy elektromechanik, napewno nie wezmie za to wielkich pieniedzy wystarczy na to jedna roboczogodzina jesli nic dodatkowo nie uszkodziles.

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając alarm "odcina" się przewpdy przy stacyjce. Zazwyczaj jest to czarny, wg. mojego schematu idący na zasilanie z aku + (nie czerwony) i przecina takze czarno-biał, idący do gaszenia silnika. kolory przewodow zgadzaja sie z kolorami Hondy.

 

 

 

pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze raz znowu ja;) dzisiaj troche grzebalismy, ale nici. bez elektryka sie chyba nie obejdzie. wiec tak podlaczylismy pompe na krotko ale i tak nie chce zagadac. albo wtryski nie podaja albo nie ma iskry.. mniejsza o to tak jak powiedzialem bez elektryka sie nie obejdzie. najgorsze jest to, zeobawiam sie o modul zaplonowy, ze moglismy cos w nim zjarac itp.. ale czy jest to mozliwe jak zaden z mozliwych bezpiecznikow w instalacji jakie sa nie spalil sie?? mi sie wydaje ze bezpiecznik powinien chronic przed takimi sytuacjami. pozdrawiam. :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki chronią instalację przed spaleniem a nie urządzenia od ich uszkodzenia.

Jeśli to fabryczny alarm to serwisówka jeśli ktoś go montował to tylko po przewodach mozńa dojść do ładu.

Jak już sam zauważyłeś lepiej jak ktos kompetentny sie grzebie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...