Skocz do zawartości

Co myślicie o tym kotku (Yamaha Thundercat)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić kotka i przeglądam różne aukcje. W oko wpadł mi kotek z następującej aukcji: http://www.allegro.pl/item525892203_yamaha...duzo_zdjec.html

Sprzedawana jest przez forumowicza ruthi7. Co możecie o niej powiedzieć ze zdjęć?

 

 

Witam Kolego!

Nie bardzo chciałbym się tutaj rozpisywać bo to mój motocykl ale odniosę się tylko do kilku wspomnianych rzeczy:

 

Kanapa- przetarty jest tylko róg (zresztą jak we wszystkich kotach jakie sprowadziłem to występowało). Reszta (te białe kreski) to nie przetarcie a wosk.

Przebieg - tak jest w milach czyli x 1.6

Malowanie - występowało w czarnym kolorze. przykład: http://www.bikepics.com/pictures/1481780/

 

Na zdjęciach jest jeszcze stary łańcuch. Miał on pęknięte ogniwko dlatego zmieniłem na nowy. Bałbym się wypuścić kogokolwiek na choćby jazdę testową.

 

Tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę jeszcze o opinię dotyczącą tego Kotka: http://www.moto.allegro.pl/item543548823_y...oj_lodzkie.html

 

Jestem z Łodzi i mam bliżej do podjechania. Pytanie tylko czy warto jechać?

 

Wygląda całkiem ładnie, ale wydech jest obity blachą, więc pewnie kryją się pod nią jakieś brzydkie rzeczy :bigrazz: . Po drugie, lewy podnóżek pasażera jest dość ostro przytarty. Z kosmetyki to tyle co zauważyłem. Trzeba zobaczyć na żywo i najważniejsze przy zakupie tego modelu to przejechać się i przypałować na drugim biegu. Jeśli nie wyskoczy bieg to ok, a jeśli zacznie szarpać to wiadomo, że czekać Cię będzie bardzo kosztowna naprawa skrzyni biegów (przy tym przebiegu to całkiem możliwe- taka wada konstrukcyjna). Mnie niestety nie ominęła ta wątpliwa przyjemność :icon_evil: . Teraz po remoncie skrzyni nie mogę się doczekać sezonu :crossy:

BTW świetny moto według mnie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden: http://moto.allegro.pl/item539203828_yamah...ko_299_m_c.html

 

Proszę o opinie, ponieważ już dosyć długo szukam moto i niedługo nadejdzie czas na decyzję, a chciałbym mieć jak największą szansę na trafienie czegoś dobrego.

Jakiś taki pordzewiały jest (patrz wahacz i łańcuch) Nie chciałbym Cię zniechęcać, bo ciężko trafić egzemplarz w naprawdę dobrym stanie i za nieduże pieniądze, ale w tym wątku sporo lepiej prezentują się maszyny np. Ruthiego7- przynajmniej optycznie. Ja za swojego kota z '99 i podobnym przebiegiem zapłaciłem w zeszłym roku 11300 zł, ale z zewnątrz nie można mu było nic zarzucić. Niestety po kilku tysiącach kilometrów zaczęła szwankować skrzynia biegów. Kiedy mechanik rozebrał praktycznie cały silnik okazało się, że poza skrzynią (a konkretnie 2 biegiem) jest w idealnym stanie. Jak pisałem uprzednio, zwróć uwagę na ten słaby punkt kotów, bo jeśli ktoś napier* biegi bez sprzęgła to szybko wycinają się kły i in. rzeczy w tej delikatnej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto na pewno leżało. Dekielek fest przytarty no i ten pordzewiały wahacz i napęd troszkę zniechęca, a nie jestem pewna czy (na chyba 5 zdjęciu) nie jest rama przerysowana ?.

Najlepiej by było gdyby Ci ktoś z okolicy podjechał go zobaczyć na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zdjecia za ciekawe nie sa.. ale ma np. oryginalne kierunki =p

co do przetarc? ma crashpady ;)

cos tam widac na lewym lusterku, ale to moze byc od wjezdzania do garazu np.

 

tam za nia jakis inny thunder stoi.. mam nadzieje ze nie robili pszeszczepow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, oglądałem tą Thundercat z Tuszyna.

Wizualnie jest wszystko ok, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ale gdy koleś odpalił czar prysł:

Moto nie było całkiem zimne, a mimo to miało problemy z odpaleniem. Gdy odpaliło chodziło bardzo nierówno, tak jakby czasem nie pracował z któryś cylindrów. Dodatkowo strzelał wydech (ale to przy akcesoryjnym przelotowym wydechu może być normalne). Moto mocno kopci na niebiesko. Mimo deklarowanych 20000 km napęd jest do wymiany. Co o tym sądzicie?

Ja uważam, że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu bym odpuścił ten egzemplarz. W tym przedziale cenowym będzie ci ciężko znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz jeszcze teraz przed sezonem, ja bym przede wszystkim szukał moto które pod względem technicznym jest ok, bo wizualnie zawsze można potem coś poprawić.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem.

Dzisiaj jeździłem TDM 850 znajomego. Zrobiłem 50km i jestem w kropce. TDM to bardzo wygodny i całkiem szybkie moto. Yamaha Thundercat to bardzo wygodne i szybkie moto. Co wybrać? Co będzie lepsze na miasto i czasem jakieś wyjazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na T-cat-cie nie zrobiłem wiele kilosów, ale zdecydowanie dla mnie wygodniejsza była TDM-ka. Prosta pozycja, siedzi się wyżej. Na miasto to plus.

Chyba tutaj najważniejszą odpowiedzią będzie czego oczekujesz. Jeżeli zacięcie sportowe to Thundercat. W mieście z nim też wytrzymasz.

Jeżeli dłuższe trasy, pasażer - to TDM-ka. Z nim również w mieście dasz rade choć do miasta te dwa motocykle nie są stworzone.

 

BTW. TDM-ka to naprawdę ciekawy motocykl, mało doceniany w PL. Dwa gary, dwa kominy, ciekawe brzmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podłącze się pod temat, thundercat do oceny:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1182204

 

Kocur wygląda dobrze, wszystko na swoim miejscu, tylko ciekawe jest to, że przy takim przebiegu zmieniał już tarcze z przodu :icon_evil:

A i na zlocie w Giżycku był :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...