Skocz do zawartości

Kupiłem JUNAKA od czego zacząć.


staremotory
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego popołudnia do mojego taty przyszedł znajomy i oznajmnił że z chęcią odsprzedał by mi swoje 3 Junaki i M-72 (z pełną dokumentacją , ale do remontu) Mówię czemu nie(wkońcu spełni się moje marzenie) ale ile on będzie za to chciał? Mówi jak dla ciebie po starej znajomości 800zł i cały żuk części do tych motorów(dużo nowych)Bym chciał je wyremontować lecz nie wiem od czego zacząć. Mam prośbę o wskazanie kilku wskazówek lub fachową prasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Trzy Junaki i M-72 - wszystko w kupie za 800 zl 8O 8O 8O 8O :?: :?: :?: :?: :?:Jesli tak, to zrobiles zloty interes. Moglbys spokojnie potroic ta kwote :).

Co do Junaka...

Moim zdaniem fachowa restauracja powinna zaczac sie od rozmontowania pojazdu na atomy. A potem naprawa poszczegolnych czesci, odnowa lakierow, wymiana zniszczonych i zywotnych czesci (siemeringi, uszczelki, lancuchy, zebatki etc) i potem powolne skladanie.

Jesli Junaki sa w slabym stanie, to zrob mix jogurtowy - z trzech zloz jednego.

Co do literatury, to niestety nie moge pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3 jeden niema sensu. Wszystkie trzy są kompletne i dotego(co zauważyłem podczas oglodania)na pułce leżał nowy silniczek i wiele innych części silnikowych i innych. cał góra części(naszczęście prawie sąsiad :)

Jeden Junak to tak pod krossa podchodzi(możliwe ze orginał?)bo widać ze nie przerabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj koniecznie foty tego crossa, bo cos czuje, ze tu wielu ludziskom dolna szczeka potrzaska klawiature:) Jezeli to rzeczywiscie Junak w wersji Competition:)

No chyba ze sobie robisz jaja......

 

http://www.junak.riders.pl - tu znajdziesz duzo informacji

 

a w temacie naprawy Junaka polecalbym liste Dziki Junak :

http://www.junak.riders.pl/lista/infolist.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Moj kumpel ma takiego Janka w calkowitych puzzlach.

Jego ojcec bawil sie w Cross na Junaku, ale cos sobie zrobil chyba z krzyzem i przestal. Motor stoi pod pajeczynami w calkowitych bajtlach. Rama osobno, po szafkach pordzewiale czesci. Widzialem bak - taki waski jest...

A to masz chlopie farta jak malo kto. Naprawde ciezko dostac jednego kompletnego Junaka za 800zl :).

Mozesz stac sie wlascicielem prawdziwego skarbu. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie był u mnie właściciel 3 Junaków i M-72, wyjeżdza do USA i oddał mi wszystko za darmo. Domyślacie się co czuję  . Nie prześpię chyba tej nocy

 

kurde chlopie ale masz farta... musisz to koniecznie opic!!! takie historie mnie troche ciesze ale troche tez smuca ze ja nie mam takich okazji i ze coraz mniej jest ludzi ktorzy co kolwiek komu kolwiek daja za free...

Zycze powodzenia w skladaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie był u mnie właściciel 3 Junaków i M-72, wyjeżdza do USA i oddał mi wszystko za darmo. Domyślacie się co czuję :lol:   . Nie prześpię chyba tej nocy :)

 

Jezeli koles choc troche zna sie na motorach to malo prawdo podobne ze dal ci 4 motocykle z dokumerntami za darmo no ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no....

 

Cholera, gość chyba w czepku urodzony jest :). Tylko pozazdrościć...

Polecam przeczytać to co tu napisaliśmy już o Junaku no i dodatkowo zapisać się na liste Dziki Junak, tam o wiele więcej zostało napisane. Moim zdaniem żadna strona o Junaku nie odda tego co tam zostało napisane, choć dosyć uciążliwe jest doszukiwanie się konkretów wśród tysiąców maili :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...