Skocz do zawartości

ladowanie akumulatora i pytanie o olej


soban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie laduje akumulator motocyklowy - czy tak samo jak samochodowy? wiem ze motocyklowy trzeba ustawic na 8 amp - na co trzeba uwazac podczas ladowania i ile to ma trwac? akumulator jest kompletnie rozladowany - aha i czy olej do moto tez wlewa sie taki sam jak do samochodow czy inny? prosilbym o jakas rekomendacje - czy ktos wie ile wchodzi do zxr-400? . dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu masz ramkę z opisem "wpisz słowa do wyszukiwania" możesz działać.

np.http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=107497&hl=%B3adowanie+akumulatora

to samo dotyczy oleju motocyklowego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może koledze pomogę trochę.

Na instrukcji od baterii Nitro mam wpisane ze akumulator ładujemy zawsze prądem 1/10 jego pojemności w przypadku ładowarki z regulacją manualną. Polecał bym jednak użyć ładowarki automatycznej mikro procesorowej która sama dobiera prąd ładowania.

Jeżeli bateria jest już całkiem wydojona i na dodatek trochę stała to pewnie będziesz musiał kupić nową.

 

Co do olejów to nie powinno się stosować takich samych jak do aut, ponieważ silnik motocyklowy pracuje w bardziej ekstremalnych warunkach, a także posiada ( wiekszośc przypadków) sprzęgło w kąpieli olejowej które przy kiepskim oleju nie będzie pracowało poprawnie - ale to jeden z wielu powodów tylko.

 

Co do olejów to z motocyklowych warto polecić Motul lub Castrol.

Ja osobiście używam Castrola z seri GPS, 10 W 40 - pół syntetyk :) i chyba jest to jeden z najlepszych olei na rynku :)

 

I tak jak Piotr napisał, korzystaj trochę z wyszukiwarki :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...