Skocz do zawartości

Kto jeździ bez dozownika oleju ??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zawsze pełny zbiorniczek oleju, tak jak Ty o nic się nie martwię i na dodatek nie muszę mieć plecaka. :icon_biggrin:

 

Ja zawsze coś wożę, przynajmniej sakwę na dokumenty, telefon i inne pierdoły ;) mniejsza możliwość wypadnięcia z kieszeni.....

 

 

Panie Dudek... takich lepszych od żółtków (samozwańczo zapewne w większości) to multum tu się znajdzie ;D heh zresztą co oni wiedzą jak fortepiany robią ;D jakby nie patrzeć Yamaha zaczęła od produkującji piszczałek do organów :D no to co oni o motocyklach wiedza :P :P ... OK żartuje żeby komuś nie przyszło do głowy brać tego na poważnie :P

 

 

 

a w ogóle z tym smarowaniem ..... echh jakby to powiedział pewien mój kolega ŻAL ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy mo sie zdawało ale w weekend zabrakło mi paliwa wlałem pomieszane z olejem ale dozownika nie wyłączyłem czy jest możliwe że lepiej mi sie jezdziło znaczy troszke większa moc?

 

i 2 ptanie czy lepiej robić mieszanke czy używać dozownika w moim 2T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy mo sie zdawało ale w weekend zabrakło mi paliwa wlałem pomieszane z olejem ale dozownika nie wyłączyłem czy jest możliwe że lepiej mi sie jezdziło znaczy troszke większa moc?

 

i 2 ptanie czy lepiej robić mieszanke czy używać dozownika w moim 2T?

 

 

I potem się dziwić że starzy wyjadaczom opadają ręce i rwą się nerwy ;] :banghead: :icon_rolleyes:

 

na następny raz "miszczu" poczytaj najpierw temat w którym klepniesz posta co? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie przyznam zadałem głupie ale na 1 nie dostałem odpowiedzi... i sam nie umiem sobie odpowiedziec....

czy to co silnik dostaje z dozownika + troszke w paku coś daje czy to że olej w baku był i związana z tym poprawa osiągów to tylko moje wyobrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj na chwile odłączyć dozownik zrób z litra paliwa mieszankę i zobacz jak wtedy ci się będzie jeździło. Wlej na litr paliwa tak 25-30 ml oleju. Jeśli stwierdzisz że lepiej to może jednak nowy temat załóż w odpowiednim dziale i tam się dowiaduj. Tylko jak będziesz tak robił to na początku zakręć kranik > zapal go i niech się cała czysta benzyna z gaźnika wypaliła > odłącz dozownik > zlej benzynę z baku > wlej mieszankę > i na test drive. Może wystarczy tylko podkręcić dozownik albo masz w nim jakiś gówniany olej.

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2 pytanie przyznam zadałem głupie ale na 1 nie dostałem odpowiedzi... i sam nie umiem sobie odpowiedziec....

czy to co silnik dostaje z dozownika + troszke w paku coś daje czy to że olej w baku był i związana z tym poprawa osiągów to tylko moje wyobrażenie?

 

Wic może lezec w ilości oleju w benzynie.... jeżeli zrobiłeś mieszanke uboga w olej, mozliwe ze silnik troche lzej chodził ale przy okazji zuzywał się bardziej... inna opcja to ze dozownik daje ci za dużo oleju .... ale w sumie to tylko domysły

 

a może to było po prostu dobre paliwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co muszę zatkać przy mojej crm 125 po odłączeniu dozownika?

z tego co wiem to wszyscy moi koledzy odłączają dozownik, bo lepiej zapobiegać niż potem szukać kasy na remont silnika :icon_eek: , niech każdy sam decyduje czy odłączać czy nie :icon_question: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...