Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jaki miałeś poprzedni kask i jak go oceniasz do Nolana 43.

Kupiłbyś jeszcze raz ten garnek wiedząc już tyle co sprawdziłeś?

Tak natarczywie pytam gdyż muszę przed sezonem zakupić dwa nowe kaski { poprzednie Uvexy zakończyły życie }, upatrzyłem sobie Nolana N42 classic i jak już miałem kupić to pojawił się na rynku N43 air , no i spodobał mi się . Nie wiem co robić, bo sezon zbliża się wielkimi krokami. W sobotę w Berlinie pod Louisem stało tyle maszyn. Na berlińskich drogach co chwila jakieś moto śmignęło z lewej, no apetytu mi narobili, a ja bez kasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem też Uwex-a otwartego i Shiro z szybą. Na razie za mało pojeździłem zeby się zastanawiać czy warto było kupowac tego Nolana, ale chyba jak bym miał jeszcze raz kupować to kupiłbym jakiegoś szczękowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem też Uwex-a otwartego i Shiro z szybą. Na razie za mało pojeździłem zeby się zastanawiać czy warto było kupowac tego Nolana, ale chyba jak bym miał jeszcze raz kupować to kupiłbym jakiegoś szczękowca.

Dzięki za porady. Mam teraz poważny dylemat. Chyba jednak zaryzykuję i kupię tego Nolana N43 air. Nie mam innych ciekawych propozycji. Mógłbym pokusić się o Schubertha J1 , ale przymierzałem go w Louisie i nie przypadł mi do gustu{ dla mnie za mocno wysunięte do przodu osłony policzków }, a z drugiej strony cena powala mnie na ziemię { mam kupić 2 sztuki }.

Jeszcze raz wielkie dzięki za recenzje i opisy.java script:emoticon(':notworthy:', 'smid_24')

Jeśli ktoś może wnieść coś nowego to chętnie poczytam.

DeWalMar - co Ty powiesz o tych kaskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter,

Ja bylem w podobnej sytuacji, tez musialem dwa nabyc i tez mierzylem J1 w Lousie.. Cena powala, palak oslaniajacy brode wcale nie robi wrazenia solidniejszego niz w N43. Wedlug mnie parowanie teraz jest spowodowane zbyt duza roznica temperatur.. w koncu na dworze jest raptem pare stopni i tylko najwieksi bohaterowie wyruszaja w trase..

;-)

Testowania w trasie jeszcze nie bylo, ale testowanie "domowe" w moim przypadku potwierdza wybor - lekkie, dobrze dopasowane, blenda.. etc.. W moim przypadku waznym argumentem "za" byla tez dostepnosc dedykowanego systemu komunikacji,, czy to z plecaczkeim, czy tez telefonem, mp3 lub nawigacja (bluetooth). Moja ocena jak najbardziej subiektywna, ale gdybym jeszcze raz mial decydowac to zostalbym przy nolanie - wedlug mnie rozsadne pogodzenie bezpieczenstwa, jakosci i ceny..

..no i co tu duzo mowic; podoba sie i mi i szanownej.. :-)

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DeWalMar za szybką reakcję. Twoja odpowiedż jest wyczerpująca. Nic dodać nic ująć. W póżniejszym terminie też chciałbym zakupić system komunikacji { czytaj : jak wrócę do pionu finansowego po zakupie samych kasków }. Jeszcze dziś zamówię te Nolany. Napewno będą lepsze od tych które miałem.

Co do parowania to chyba masz rację z tą róznicą temperatur.Ostatecznie zakupię pinlocka {ok 37euro }. Ciekawe jak to będzie z tym hałasem ?

No nic pożyjemy -zobaczymy.

Serdeczne dzięki za wymianę uwag i poglądów. Pozdr. Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jestem pewien co to ten pinlock, ale sie domyslam ze to taki "wihajster" ktory utrzymuje szybke w innym polozeniu niz calkowicie zamknieta lub otwarta..

.. no i ja tak po dzisiejszej 2-godzinnej jezdzie po placu doszedlem do wniosku ze w przypadku tego kasku raczej ten pinlock nie jest potrzebny.. mysle ze lepiej sobie przekonfigurowac kask... przeciez on zostal zrobiony jako modulowy.. latwo zdemontowac szybke, zostawic blende.. mozna dorzucic gorny daszek... i nie ma problemu z parowaniem..

Przynajmniej ja dzis to wypraktykowalem.. szybka calkowicie podniesiona i tylko blenda opuszczona.. i zero problemow z parowaniem.. :-)

Tak, wiem.. predkosci nie byly zabojcze.. i ped powietrza nie byl powalajacy.. ale.. przeciez pinlock tez trzyma szybke otwarta..

??

A moze sie myle..??

:icon_rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinlock. czyli po ludzku: taka dodatkowa plastikowa szybka montowana od środka, dzięki której ogranicza się parowanie. antifog skopiowany od uvexa ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. W końcu po długim oczekiwaniu otrzymałem z firmy e-kaski mój kask { na drugi dla plecaczka mimo zapewnienia że jest na miejscu i mimo natychmiastowej wpłaty na konto muszę poczekać dwa tygodnie , bo JEDNAK okazało się , że go nie ma}.

Mam do posiadaczy pytanie - czy u was te" języczki " do odpinania szczęki są w kolorze czerwonym jak na zdjęciu i czy to metal?

Pytam bo mój ma te rygle wykonane z metalu i niczym nie pomalowane. Taki sobie kawałek metalu z jednej i zdrugiej strony. Pamiętam że będąc w Louisie w Berlinie przymierzałem taki kask i tam było to napewno czerwone , jakby ogumowane. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo , ale chodzi mi o estetykę. Może na Polskę nie przykładają się włosi do szczegółów?

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter,

Czerwone i plastikowe to mial J1 do odpinania palaka.. a w naszych N43 sa metalowe.. przynajmniej w tych dwoch co sa w moim posiadaniu..

Pozdr

DWM

 

PS.

Ja swoje dostalem z motowebshop z Holandii.. i tez z metalowymi skoblami... nie win Italiancow ze na PL to szajs robia... :-)

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piekielnie szybkiej odpowiedzi nie spodziewałem się. Dzięki DWM. Uspokoiłeś mnie , bo myślałem że mój długo oczekiwany kask , to jakiś odrzut trzeciej kategorii. Trochę mnie ta firma e-kaski zwiodła czasowo i rózne myśli chodzą mi po głowie. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Porter.

 

DeWalMar popatrz na zdjęcia w katalogu i tam te języczki są czerwone. Widziałem na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:

 

sobie wlasne czytalem inne posty jak zadales pytanie...

trza sobie pomagac w tym oczekiwaniu na sprzyjajaca aure.. i kawalek plastiku.. (tzn prawo jazdy.. )

Podziel sie wrazeniami z pierwszego testowania N-ki.. :crossy:

 

DWM

 

no qrcze Porter masz racje..

sprawdzilem na stronie Nolana.. i tez jest czerwono.. jak byk..

 

http://www.nolan.it/catalogo_09.jsp?iditem=207

 

to co..?? oddajemy.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie będziemy tego reklamować z tak błahego powodu.{ale wolałbym aby były czerwone} może sobie polakieruję.

DWM z twojego postu wnioskuję że zdałeś pomyślnie egzamin i czekasz na wydanie dokumentu. W takim razie gratuluję.

Ja prawko na motocykl zrobiłem jeszcze " za komuny" , ale i tak nigdy nie miałem motórga. W 2007 zrobiłem sobie prezent gwiazdkowy i nabyłem stwora. Nie mogłem doczekać się wiosny, a jak przyszły ciepłe dni w kwietniu to obleciał mnie strach. Żona mnie na siłę wygoniła abym rozpoczął naukę jazdy{bo przez 18lat nie jeżdziłem mimo posiadania prawka}. Teraz też czekam z utęsknieniem na temperaturę ok18 stopni i już śmiało w drogę . Co gorsze to fakt iż moja małżonka po wcześniejszej niechęci nabrała takiego apetytu na przejażdżki , że nigdzie nie puszcza mnie samego. Jak widzi , że ja skradam się do szafy po skóry , to natychmiast rzuca dotychczasowe zajęcie i ubiera się razem ze mną. Znajomi śmieją się że za niedługo sama będzie chciała kierować, a ja na plecaczka. Raczej to niemożliwe----- ona waży 50kg. , a ja 100kg.

Stąd też zakup prze ze mnie dwóch kasków.

Na drugą wiosnę sprawię sobie intercom do tych Nolanków. W między czasie napiszesz może { jeśli łaska} jak sprawuje się twój intercom.

Pozdr. Porter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie napiszesz może { jeśli łaska} jak sprawuje się twój intercom.

Pozdr. Porter

 

Też jestem ciekawy n-coma do n43 - jak to działa? W sklepie raczej nie ma tego w kompletach, co by ewentualnie wypróbować przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...