Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bede wdzieczny za kazda opinie na temat tego kasku.

Jako "swiezynka" musze wkrotce podjac decyzje i dokonac zakupu kasku.. (kaskow.. )

Na stronce firmowej zachwalaja go bardzo za innowacyjny design ale takze i za istotne innowacje technologiczne.. modulowa budowa, demontowalny ochraniacz brody etc...

 

http://www.nolan.it/catalogo_09.jsp?iditem=207

 

Poniewaz nie daje 100% wiary informacjom od producenta, mam nadzieje na opinie od pierwszych uzytkownikow..

 

Pozdrawiam cierpliwie czekajac na pierwszych smialkow..

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych dociekan i z rozmow z innymi forumowiczami wychodzi ze ten nolan ma szanse byc powaznym konkurentem Schubertha J1.... na pewno w kategorii funkcjonalnosci nie ustepuje, w kategorii kosztow jest o 1/3 tanszy... swietnie rozwiazana sprawa komunikacji... pelna opcja.. i bluetooth i intercom..

to czego ciagle szukam to kwestia bezpieczenstwa.. z czego jest zrobiona ochrona szczeki.. no i kwestia glosnosci kaska...

 

.. czekamy na relacje pierwszych uzytkownikow.. w Polsce.. w Europie...

 

Pozdrawiam

 

DWM

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest garsc informacji na temat kiedy beda dostepne te kaski.

 

Polski przedstawiciel Nolana odpisal mi ze mozna sie ich przypuszczalnie spodziewac w ich sklepie w lutym.

Natomiast motowebshop.com napisal:

 

Hello Waldemar,

 

The N43 Air models are expected early 2009

 

With kind regards,

The MotoWebShop.com Team

 

Czyli.. cos wiadomo ale ciagle niewiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Jestem zainteresowany zkupem tego kasku. czy ktoś z Was już go nabył?

Jakieś uwagi? Czy ta dopinana część na szczękę jest solidna, czy to tylko kawałek plastiku?

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halls,

 

Jeszcze nikt go nie nabyl bo producent dopiero teraz go dystrybuje po Europie.

Ja mam juz dwie sztuki zaklepane i zaplacone z Nederlandow i obiecane ze w najblizszych dniach beda wyslane.

Ja wahalem sie pomiedzy tym N43Air a Schubert J1... mierzylem Schuberta.. i jakos wielki sie wydawal.. a palak w J1 wykonany jest z carbonu...

Mam nadzieje swoje Nolany dostac w najblizszych dniach, wtedy bede mogl sie podzielc pierwszymi wrazeniami.. moze niekoniecznie z jazdy, bo trzeba najpierw prawko zrobic, ale jakies wrazenia beda.. :-)

Pozdrawiam

DWM

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariosta, wydaje mi się, że za cenę którą podałeś to można kupić Nolana N43 bez tego "elementu" na szczękę (czyli bez "Air"). Pisze "element" nie "ochraniacz" bo nikt jak na razie nie jest w stanie szczegółowiej opisać ten wynalazek. Jakbyś mógł podać gdzie są za tą cenę to może też się skuszę na zakup. Zastanawiałem się za Shubertem J1 ale mam takie samo odczucie jak DeWalMar - OGROMNY. Pałąk faktycznie robi wrażenie solidnego.

DeWalMar, ciekaw jestem ile zapłacisz.

W sklepie fc-moto.de, w walucie euro to jakieś 220 ale jak kurier przeliczy na zł po obecnym kursie to wyjdzie jakieś 1100 zł za sztukę.

Wyliczyłem, ze ta dopinana szczęka to jakieś 250 zł. Sporo browara by za to było.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem za swoje po 205 E.. to bylo ladnych pare tygodni temu... do tego przesylka ok 30 E... wiec cena bardzo porownywalna...

http://www.motowebshop.com/en/shop/helmets...n43_(air)_n-com

.. ale jak ja sie zdecydowalem na zakup, to w PL jeszcze nikt o tych kaskach nie slyszal, jak zreszta sam mozesz sie przekonac po tym temacie...

Dlugo sie wahalem ktory kask wybrac, zdecydowalem na Nolana i jak dwa tyg temu bylem w sklepie Louisa i mierzylem kaski J1 i N43 (ta sama skoeupa co AIR) to zdecydowaniemojwybor sie potwierdzil... Nolan duuzo wygodniejszy..

.. teraz tylko zostaje mi czekac... :-)

DWM

 

Halls.. to fakt.. sporo browara.. ale jak szczeki nie bedzie.. albo bedzie podrutowana, to ten browar chyba nie bedzie tak samo smakowal...??

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. teraz tylko zostaje mi czekac... :-)

 

 

Jak dojdzie to podziel się wrażeniami.

Też się zastanawiam nad przesiadką na szczękowca a ten nolan chyba bardziej mi się podoba od Roofa, tylko jeszcze kwestia tej szczęki pozostaje - czy to nie aby atrapa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem go! Cena 810 z dostawą i kominiarką gratis w http://e-kaski.pl/product_info.php?products_id=78. Jak go dostanę i trochę w nim pojeżdżę to napiszę jakie wrażenia.

Cześć Dariosta. Idąc Twoim śladem, zamówiłem ten kask w tej samej firmie. Nie mam jeszcze potwierdzenia ceny i terminu raelizacji zamówienia A ty, czy dostałeś już potwierdzenie realizacji zamówienia i kiedy w przybliżeniu otrzymasz przesyłkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich dzisiaj i kaski od przedstawiciela mają dostać jutro. po zaksięgowaniu spodziewają się że ja kask dostanę tak. koło piątku. Po zamówieniu powinieneś dostać maila z numerem zamówienia. ja dostałem w minutę po złożeniu zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do tej firmy i okazało się że oni sondażowo zamówili tylko kilka tych kasków i to tylko w dwóch rozmiarach: XL i S. Właściwie to już wszystkie prawie sprzedali zanim je otrzymali od producenta. Następna dostawa za ok. 1-1,5miesiąca. Ciekawe czy z następną dostawą nie zmieni się cena na wyższą. Te kaski są produkowane w różnych ciekawych kolorach, ale na Polskę dają tylko czarny mat i czarny połysk. Inne kolory na indywidualne zamówienie z długim czasem oczekiwania. Szkoda.

Ciekawi mnie intercom do tego kasku. Może macie jakieś propozycje, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...