Skocz do zawartości

Kaski Marushin


Rekomendowane odpowiedzi

Typowy low cost, lepiej dozbieraj do wiosny i kup coś porządniejszego - będzie bezpieczniejsze a i starczy na dłużej :)

Póki co tylko 2 Marushiny brały udział w SHARP, ale oba dostały 5 gwiazdek (maksymalna nota). Z tego wynika, że są w stanie zaabsorbować więcej energii z siły uderzenia niż sporo topowych kasków (np. Shoei XR-1000).

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko 2 Marushiny brały udział w SHARP, ale oba dostały 5 gwiazdek (maksymalna nota). Z tego wynika, że są w stanie zaabsorbować więcej energii z siły uderzenia niż sporo topowych kasków (np. Shoei XR-1000).

a które to kaski po 5 gwiazdek dostały? możesz podać konkretne linki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko 2 Marushiny brały udział w SHARP, ale oba dostały 5 gwiazdek (maksymalna nota). Z tego wynika, że są w stanie zaabsorbować więcej energii z siły uderzenia niż sporo topowych kasków (np. Shoei XR-1000).

 

Mialem Marushin'a i bylem z niego zadowolony, mimo, ze mial juz swoje lata, niestety nie bylem juz w stanie dokupic do niego czesci ani vizjera.

 

Sam zastanawiam sie nad carbonem, moze kiedys, jak zuzyje te ktore am ( troche to potrwa, he, he ).

 

Co do tego angielskiego rankingu to dla mnie nie watr funta klakow :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tego angielskiego rankingu to dla mnie nie watr funta klakow :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Hehe chyba wiele osób tak uważa :). Natomiast mi się barzo podoba sposób testów jaki wybrali. Sprawdzają wyłącznie to, jak duża siła uderzenia jest przenoszona na głowę, a to najważniejsze, bo czy kask będzie miał całą skorupę popękaną po wypadku, czy będzie jak nowa to i tak bez znaczenia. Wg. mnie właśnie takiego rankingu brakowało, a tutaj jeszcze o tyle dobrze że nie jest on powiązany z żadnymi gazetami itp więc o stronniczość bym się nie martwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robią go zapleńcy po to aby odmienić świat ? :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizerne wykonanie, nie polecam.

 

 

no wlasnie o tym slyszalem . Mam nadzieje ze jakosc wykonczenia nie obejmuje wszystkich wyrobow tej firmy. Wlasnie znalazlem jescze jeden wynalazek z podobnej grupy cenowej - Sharka s 800 cosmic . Jutro sprawdze .

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robią go zapleńcy po to aby odmienić świat ? :)

Brytyjski rząd, w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów opracował ranking najbezpieczniejszych kasków motocyklowych. SHARP (Safety Helmet and Assessment Rating Program)(...)
Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: miałem tutaj wykpić te testy bo Schubertha testowali chyba rok czasu, widzę, że już jest. Dwie gwiazdki.

 

Zrobimy ściepę narodową i wyślemy im jednego Tigera/Tornado/etc?

 

Osobiście kupuję taki kask, który mi się podoba, jest dobrej jakości, cena, bezpieczeństwo to trochę drugorzędna sprawa bo jak widać testy pokazują, że kaski firmowe za 1500 zł sztuka potrafią być mniej bezpieczne od mniej firmowych za 150-200 zł sztuka. Poza tym IMO gwiazdki można sobie w dupkę wsadzić, skoro profesjonalnie testują kaski to powinni zamieszczać obszerną dokumentację z każdego badania.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem mojej żonce kask tej firmy na motobajzlu w Warszawie, jeden z najwyższych modeli (nie pamiętam jaki :icon_rolleyes: ) żona jest zadowolona a i ja w nim pare razy pośmigałem. Powiem szczerze że nic złego powiedzieć o nim nie mogę :bigrazz:

Generalnie dobrze trzyma się łepetyny, dobra wentylacja, wykonanie nie jest aż takie złe :wink: dostaliśmy też przyciemnianą szybkę na zachętę :biggrin:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary masz bika za kilkadziesiat tysi, a szkoda ci kasy na porzadny kask? kup sobie Arai'a Corsair'a lub Shoei'a X Spirit'a , a jak juz chcesz koniecznie zaoszczedzic , to polecam Suomy Vandal, paru chlopakow przetestowalo go na Gixer Kapie :D

 

... tu nie chodzi o to czy mi szkoda czy nie , taka kase przeznaczylem na kask .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się wku........a, ludzie kupujecie litrowe motocykle po 35000zł, a na kask wam szkoda i porządne ciuchy.

 

mnie tez raczej to smieszy, Kazdy jednak wie na ile sam ceni swoja banke i cialo.

 

Piet-ja

 

O ile nie chcesz wydawac za duzo kasy, to w/g mojej opini powinienes wybrac cos minimum ze srodkowej polki.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

>A ile masz kasy, na ewentualną trepanację czaszki. Pisałem poważnie.

>Zaczynam się wku........a, ludzie kupujecie litrowe motocykle po 35000zł, a na kask wam szkoda i >porządne ciuchy

 

 

YUBY , a ty czasem nie musisz "strepanować czaszki" :biggrin: :biggrin:

 

Jak zaczynasz się irytować to gaś komp , i idź pooddychaj , albo na spacer , albo na trepanację ... :biggrin: :biggrin:

 

Właśnie dlatego że ludzie ostatkiem sił kupują drogie motocykle , nie mają na drogie ( co nie oznacza "prządne" ) ciuchy . A napisz za jaką kwotę masz chełm na głowie ?

 

pozdrawiam .

 

>Żenua

 

j.w.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...