Skocz do zawartości

KTM 520 sx


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam okazje kupic KTMa 520 sx 2002 za przystepną cene jest w bardzo dobrym stanie silnik jeszcze nie byl rozbierany tylko filtry i olej co 500 km.

Prosze o opinie posiadaczy takich maszyn lub wszystkich ktorzy maja jakies pojecie o tych sprzetach.

Dzieki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze odezwac sie do Djsolo z 4um on powinien posiadac kontakt z Czarkiem byłym uzytkownikiem sx-a 520 badz sam Djsolo cos powie na ten temat.

Ogolnie widziałem tego jego xs-a w akcji ! Piekielna maszyna przeogromna moc. Nie dla amatora :D

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX 520 to crossówka, która w moim odczuciu się słabo na tor nadaje. Jest to stary silnik, który nie lubi nadmiernego kręcenia. A druga sprawa to masa na papierze tego nie widać porównujac do konkurencji z podobnych roczników ale po zajeciu miejsca za sterami wszystko staje sie jasne.

 

Motocykl dla osób, które maja doświadczenie z off-roadem, jeżdża dla FUNu i potrafią same grzebać przy moto

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xt 600 3tb.Mieszkam 100 metrow od poligonu takze terenów do latania jest strasznie duzo.Na przyklad taka doga czolgowa same hopki i kaluze przez kilkanascie km.Xt jest troszke za ciezki do lotow.Wiem jaka moc ma ta pomarancza bo kilka razy nia smigalem i bardzo mi sie podoba jak okrutnie ciagnie od dolu.Jezeli nie kupie 520 sx to mam jeszcze na oku 525 exc.

 

Na tor bede jezdzil rzadko.Glownie las,gorki,piaski,kaluze,bloto,bagno,strumyki i takie tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge powiedziec tyle, co sie sam dowiedzialem przy wyborze sprzetu dla siebie. Moze to okaze sie pomocne.

 

5xx modele to sa maszyny dla ludzi ktorym brak mocy w 450 i mniejszych bo sa juz tak dobrzy.. albo sa po prostu ciezcy ok 100kg + .

 

Cross vs Enduro. Do jazdy enduro - lasy, wycieczi zabawy, weekendowe.. enduro lekkie i mocne 250-450 4T.

 

Na enduro sie raczej nie skacze czesto.. zawieszenie ma inne sprezyny i zestrojenie niz cross na ktorych sie lata.

Jesli chces brac udzial w zawodach enduro ktore maja specyfike taka ze jest duzo prob - OSow na ktorych wymiataja kierowcy i sprzet MX- cross, tak slyszalem*

 

Pamietac nalezy ze zawieszenie zawsze mozesz zmienic.. na dowolne.

Zawias enduro ma wybierac nierownosci na dluzszej trasie, a nie tlumic upadki po skokach i tak jest ustawione w KTM z fabryki.

 

W zasadzie nie piszesz dokladnie do czego ci moto poza wspomnieniem o poligonie.

 

Mysle ze powinienes pomyslec dobrze jaki ci sprzet jest potrzebny i popytac tu o opinie , podajac wiecej info, od doswiadczenia, wagi, typu terenu i przeznaczenia moto zaczawszy ;)

 

Co do jazdy amatorskiej lesnej to moim zdaniem lepiej EXC serie wybrac .

 

Co do serwisowania maszyny poza opiniami kolegow z forum, postaraj sie zadzwonic do 2-3 warsztatow w polsce ktore robia maszyny i jestem pewien ze uslyszysz jakas sensowna opinie od mechanika... czy serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zawodach raczej startowal nie bede.Moto jest mi potrzebne glownie do wariacji z kolegami w poligonie,a tereny w wiekszosci przypominaja tor:)wiec jest elegancko!

Waze 95 kg doswiadczenie jako takie mam wczesniej latalem crf 250 ale tlok mi prawie wyskoczyl bokiem:)

Teraz mam poczciwego xt-eka ale troche mocy mi brak.ha

 

Czy silnik od sx rozni sie od exc?Czy tez ma takiego kopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma inna skrzynie biegów, jesli jeszcze silnik nie byl w nim rozbierany to ja nie wiem czy to taki dobry pomysl i czy naprawde ma taki dobry stan silnika ;)

 

Co do SX dobrze obeznany w ich temacie byl Koki z forum . Jednak jego SX zawiozl go tylko do dębowej skrzynki ...

Edytowane przez Maly_WR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o SX bylo pare tematow wez poczytaj .

Ale z tego co ja czytałem to raczej kazdy odradza bo na przelozeniu 4 biegowej skrzyni bardzo ciezko sie jezdzi potem ludzi kombinuja z zebatkami itp ale to sie mija z celem ...

 

Pisales cos o EXC ja bym go wolal 100 razy bardziej niz SX z tego wzgeldu ze jest o wiele bardziej uniwersalny ...

 

Pozatym nie okłamujmy sie jesli kupisz taka 520 to jest juz to jednak starsza 4t crossowka ktora napewno bedzie wymagac patrzac na polskie realia malego badz wiekszego podreanimowania po krotkim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie jak Ci tak zalezy bardzo na tym kopie to kup sobie CR 500 ...

EXC idzie podobnie do SX

Tak jest mocniejszy od xr 650

 

To jest wlasnie takie puste myslenie ze musze miec motocykl ktory ma najwiekszego kopa a jak go juz mam to objerzdza mnie koles na 125 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niektorzy nierozumieja ze to trzeba umiec jezdzic a nie miec najmocniejszy sprzet zeby przodować, polecam załadowanie sx 520 itp i pojechanie w góry na prawdziwe enduro, wielu normalnym na długo wybija sie z głowy 60 konne rumaki! bo nikt mi niepowie ze sredni amator z nizin przyjedzie w góry i przechula cały dzien na takich sprzetach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...