Skocz do zawartości

Problem z GSx 400


Kuba_004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy tutaj na forum mam taki problem z moim moto otóż jak nabyłem moto wszytko było ok po pewnym czasie zaczeło sie cos sypać co jakis czas rozładowywał mi sie akumulator sam co jakies 2-3 dni a czasami przestal noc i motor nie chcial odpalić,ładowanie aku było tylko ostatnio cos zauważyłem ze mi nie daładowywuje akumulatora łądowanie sprawdzałem miernikiem niby jest a akumulator nie zmienia swojej wartosci.Jeszcze jak chce odpalic moto to rozrusznik czasami słabo kreci tak jak by nie mial juz siły a czasami kreci normalnie paliłem go na naladowanym aku poradzcie co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowy tutaj na forum mam taki problem z moim moto otóż jak nabyłem moto wszytko było ok po pewnym czasie zaczeło sie cos sypać co jakis czas rozładowywał mi sie akumulator sam co jakies 2-3 dni a czasami przestal noc i motor nie chcial odpalić,ładowanie aku było tylko ostatnio cos zauważyłem ze mi nie daładowywuje akumulatora łądowanie sprawdzałem miernikiem niby jest a akumulator nie zmienia swojej wartosci.Jeszcze jak chce odpalic moto to rozrusznik czasami słabo kreci tak jak by nie mial juz siły a czasami kreci normalnie paliłem go na naladowanym aku poradzcie co moze byc przyczyna?

 

Kolego, spróbuj to napisac jeszcze raz, ale bardziej zrowumiale... to masz to łądowanie czy nie? jakie jest napięcie na aku przy pracującym silniku i włączonych światłach? jakie jest w stanie spoczynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ustal, czy nie ciągnie ci prądu przy wyłączonym silniku. Zdejmij kabel masowy z akumulatora i wepnij miedzy nie amperomierz. Miernik powinien bezwzglednie wskazać zero. Jeżeli tak jest to zmierz jeszcze napięcie ładowania, w kolejności:

- naładuj akumulator(zakładam, że poziom elektrolitu jest ok),

- włącz silnik, ŚWIATŁA MIJANIA i zmierz napięcie ładowania przy 5000 obrotów (tak nakazuje serwisówka).

 

Powinno wyjść między 13,9 a 14,6 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...