Skocz do zawartości

TRENINGI NA TORACH W NIEMCZECH I CZECHACH


krzysiekgsxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam mozliwosc organizowania treningow w Europie dla motocyklistow z Polski.Jest kolega co zna pare torow w europie i moze pokazac najlepszy tor jazdy,jak rowniez zalatwiac wszystkie formalnosci dotyczace uczestniczenia w treningach. Ceny na roznych torach wachaja sie od 150 do 450 € zaleznie od dni korzystania z toru i miejscowosci.

 

Co wy na to?

 

pozdrawiam

Krzysiek

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze w zaleznosci od totu, jego lokakizacji oraz ceny beda rozne. Od jedno do dwu dniowych, ba moze nawet 2,5 - 3.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry dlugo nie wchodzilem na forum...jak ktos chcialby ze mna szybciej sie skontaktowac,to zapraszam na SKYPE: krzysiek7838

co do treningow na torze to sa to tory wyscigowe tez GP.Ostatnio wjezdzalismy na tor w Brnie i musielismy czekac az mistrzowie wyjada :-) miedzy innymi widzielismi w samochodzie Valentino Rossi....

co do lokalizacji torow,to cala europa stoi przed nami :-) musimy sie tylko jakos zorganizowac.

Kto jest zainteresowany prosze sie zglaszac

 

pozdrawiam

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna napisac dla ogolu na forum, czy nie ? Po to chyba zalozyles ten temat, jak dla mnie to juz malo powazne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna napisac dla ogolu na forum, czy nie ? Po to chyba zalozyles ten temat, jak dla mnie to juz malo powazne.

 

:crossy:

WITAM

jestem na tym Forum od niedawna ....nie wiem jak sie tu poruszac.Piszesz dla ogolu forum.....myslalem,ze sie pisze w odpowiednich tematach...ok.

co do powagi,to robie to tylko prywatnie i dlatego,ze w Poznaniu zawsze bylo ok z ludzmi z Polski.Tam gdzie nie pojade,to same Niemcy i jakos tak .....dlatego pomyslalem cos takiego zorganizowac,ale na zasadziechobby,a nie zawodu.Powagi w tym moim planie jest duzo,bo jeszcze pare razy chce przyjechac do Poznania ;-)

 

POZDRAWIAM

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie nie pojade,to same Niemcy i jakos tak

 

Wiesz, dziwie sie , ze mieszkasz w Niemczech, jak ci oni przeszzkadzaja to moze....

Amen

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powagi,to robie to tylko prywatnie i dlatego,ze w Poznaniu zawsze bylo ok z ludzmi z Polski.Tam gdzie nie pojade,to same Niemcy i jakos tak .....dlatego pomyslalem cos takiego zorganizowac,ale na zasadziechobby,a nie zawodu.Powagi w tym moim planie jest duzo,bo jeszcze pare razy chce przyjechac do Poznania ;-)

 

Szacunek za dobre chęci... jednak zderzenie z rzeczywistością może być trochę smutne...

 

Uczestniczę obecnie w organizacji kilku treningów dla grupy 10-15 osób na 2009 (dla pewnej firmy) i przy planowaniu oparliśmy się o udział w już zorganizowanych treningach przez firmy niemieckie (Futz, Speer, ProSpeed) - raz, że grupa jest na tyle mała, że samodzielna organizacja mija się z celem ze względu na koszty, dwa - zwłaszcza Czesi, wolą współpracować z Niemcami. A nam jest wszystko jedno - i tak tworzymy osobną grupę, więc czy będzie tam dodatkowo 50 czy 100 Niemców - nie robi to problemu...

 

Dogodne terminy, cena, warunki - to są czynniki, które trzeba pogodzić jednocześnie i jak wiem - czasem nawet Niemcy mają z tym problem... Dodatkowo jest jeszcze czynnik, który niby nie istnieje, ale jednak coś jest na rzeczy - taki Speer czy Futz, który ścigał się wcześniej i dobrze zna organizatorów/właścicieli torów chyba szybciej załatwi imprezę niż Kowalski z Polski...

 

Oczywiście - jeśli są możliwości załatwienia takich treningów - to super! Jestem pewien, że spokojnie znajdzie się duża liczba osób z forum zainteresowana takimi treningami, jednak obawiam się, że organizacyjnie to będzie mega-wyzwanie... a jak na razie mało konkretów tu widzę - stąd moje obawy...

 

Spójrzcie na ceny niemieckich treningów: najtańsze - Most, Brno, Pannoniaring oscylują w okolicy 300 EUR od osoby za 2 dni, uczestniczy tam zazwyczaj 120-140 motocykli (zależnie od liczby grup).. zakładając maksymalny zysk organizatora na poziomie 50% oznacza że wynajęcie toru z infrastrukturą to jakieś 100-150 tys EUR, czyli powiedzmy 50 tys EUR za dzień...

Czy ktoś wynajmie tor taniej? Nie wiem... Aby było bezpiecznie - muszą być flagowi, musi być karetka, lekarz itp.

 

z tych optymistycznych obliczeń wychodzi że nawet przy 100 chętnych cena powinna być w granicy 500 EUR - a kolega pisał o torach z kategorii GP w NIemczech.. Sachsenring czy Nurburgring są chyba droższe... :(

 

Oczywiście cały czas zakładałem że koledze Krzyśkowi chodzi o treningi indywidualne dla grupy a nie na tzw trackdays...

Edytowane przez desmojaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę temat, który wydaje mi się nieco irracjonalny... albo poropstu założyciel przecenia nieco swoje możliwośći.

 

Mam znajomych niemców. Mają dobrze płatne prace, są zapalonymi motocyklistami i od czasu do czasu wypadają sobie na tory np w Nurburgu...

 

Co nawet dla nich wiąże się ze sporymi kosztami i... znajomościami. "Tudzież znajomy co pracuje na jakimś tam wyższym stanowisku w Suzuki czy Aprilli załatwi przez znajomego co coś tam akurat zna, jeździ itd." Cała masa rzecz. Przy czym jak mówiłam są to Niemieccy obywatele obracający sie w środowiskach motocyklistów jeżdżących na tamtejszych torach i jest to nawet dla nich sporym wyzwaniem.

 

A tu nagle Polak organizuje cały "torowy meeting" jakby to było takie proste jak wyprasowanie skarpet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze w Polsce,zeby zostac Prezydentem to natrafia sie na duze przeszkody :cool:

Atakuja mnie profesjonalisci,a ja to tylko "kowalski"(a,wlasciwie to mowie,ze jestem"J 23") co chcial dobze... :banghead:

 

W Niemczech jestem od 1988 roku.Na Tor Poznan jezdze od roku 2004.Ze wzgledu na to,ze terminow tam nie zaduzo,pomyslalem,zeby sie czesciej spotkac z kolegami z Polski,to moze zabrac ich na inne tory,gdzie ja tez jezdze.Grono polskich kolegow chetnie,by ze mna pojechalo.

Ja nie organizuje tych Treningow!!!,ale tez nie jezdze w grupach w/w.

 

Jestem na tym forum od paru dni,a tu juz "DYM" !!!

Jak kogos urazilem to z gory przepraszam!!! Nie chce robic nikomu konkurencji !!!

 

Teraz nie mam czasu wiecej pisac,ale potem napisze do zainteresowanych wiecej i wyjasnie mysle moje zamiary w/w "prasowania skarpetek" :smile:

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze w Polsce,zeby zostac Prezydentem to natrafia sie na duze przeszkody :cool:

Atakuja mnie profesjonalisci,a ja to tylko "kowalski"(a,wlasciwie to mowie,ze jestem"J 23") co chcial dobze... :banghead:

 

W Niemczech jestem od 1988 roku.Na Tor Poznan jezdze od roku 2004.Ze wzgledu na to,ze terminow tam nie zaduzo,pomyslalem,zeby sie czesciej spotkac z kolegami z Polski,to moze zabrac ich na inne tory,gdzie ja tez jezdze.Grono polskich kolegow chetnie,by ze mna pojechalo.

Ja nie organizuje tych Treningow!!!,ale tez nie jezdze w grupach w/w.

 

Jestem na tym forum od paru dni,a tu juz "DYM" !!!

Jak kogos urazilem to z gory przepraszam!!! Nie chce robic nikomu konkurencji !!!

 

Teraz nie mam czasu wiecej pisac,ale potem napisze do zainteresowanych wiecej i wyjasnie mysle moje zamiary w/w "prasowania skarpetek" :smile:

pozdrawiam

Krzysiek

 

Krzysiek - wyluzuj... Nikt nie robi dymu... To po pierwsze... ;)

Świetnie że chcesz zrobić dobrze - ja napisałem tylko o realiach (a raczej trudach) organizacji czegoś takiego... Jeśli dasz radę - super! Im więcej takich imprez tym lepiej... w Polsce na 1 istniejący tor treningów jest za mało... to oczywista oczywistość.

 

w pierwszym poście napisałeś: "Mam mozliwosc organizowania treningow w Europie dla motocyklistow z Polski." - więc musisz się zdecydować i napisać tu konkretnie na czym ma to polegać...

 

Chętnych nie zabraknie do jazdy po torach... i konkurencji nikomu nie robisz.. a jeśli nawet - konkurencja to zdrowa rzecz... powiem więcej - taka inicjatywa jest wskazana jak najbardziej - dlatego nie dziw się że wszyscy są głodni konkretów...

 

a na koniec dowcipem (bodajże z "Polityki") odniosę się do prezydentury, na którą powołałeś się w poprzednim poście:

 

Jaruzelski pokazał jak nie należy rządzić...

Kwaśniewski pokazał jak należy rządzić...

Wałęsa pokazał że nawet idiota może rządzić...

Kaczyński.. że nie zawsze... ;)

Edytowane przez desmojaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...