Skocz do zawartości

Zmiana simeringów w Yamaha DT125R


b182
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mogłbyście napisać jak wymienia się simeringi na:

-wale od strony sprzęgła (czyli żeby ze skrzyni biegów nie brało oleju do cylindra)

-na wałku od dźwigni zmiany biegów

-na wałku od zębatki napędzającej (tej małej od łańcucha)

Może głupie pytania ale mam moto od paru dni i chciałbym wiedzieć co i jak naprawiać.

Ps. Ile kosztują takie simeringi? Podejrzewam że można je kupić na wymiar a nie muszą być stricte dedykowane do motoru.

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Na wale od strony sprzegla. Kupujesz uszczelke od pokrywy sprzegla, spuszczasz plyn i olej, odkrecasz kopke, odkrecasz pokrywe sprzegla, odkrecasz kosz i zebatke walu i wyrywasz simering z wyczuciem zebys nie porysowal czopu lub tulejki, jesli jest tulejka na czopie to pierw ja zdemontuj zebys jej nie porysowal i poskladaj to tylko ze w odwrotnej kolejnosci. Najlepiej ukladaj sobie czesci po czesci i bedziesz pamietal jak zlozyc. Tylko pamietaj odpowietrz uklad chlodzenia jak wlejesz plyn.

 

Zeby odkrecic kosz nie blokuj go zadnymi srubokretami itp. tylko zapnij 6 bieg wcisnij tylny hamulec i odkrecaj, tak samo tez zrob z zebatka na wal.

 

2 Na walku zmiany biegow. Podczas sciagnietego kosza sprzeglowego wypchnij walek i wymontuj simering, zamontuj nowy i wsadz walek.

 

3 Na walku od zebatki. Zdemontuj zebatke, wyciagnij tulejke jesli jest i wyrwij simering ale nie porysuj walka lub tulejki, zamontuj nowy, zamontuj zebatke.

 

Simeringi dostaniesz w PIK-u cena 5-10zl.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz wymienialem u siebie. wiec nie jest latwo wyciagnac simering jesli mamy walek nie wyciagniety (tak jak mowi przedmowca pikus91 lepiej jak masz wyciagniety walek). nie pozostaje nic innego jak delikatnie przebic stary simering i go po wolutku z wyczuciem wyciagac.

ceny nie sa drogie. w serwisie placilem 17 zl za simering pod zebatke a 14 pod wajche

pzdr

Edytowane przez mauy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego lec do serwisu sobie zamowic te zimeringi a nie szukaj tanich zimeringów w jakis lipnych sklepikach przerabiałem ten temat w tamtym tygodniu w mojej dt 125 :flesje:

czy ja wiem ,zalezy gdzie sie kupuje .Na twoim miejscu poszukałbym dobrego sklepu ze simmerami ,bo w serwisie to przewaznie jakosc ta sama tyle ze kasują o wiele wiecej :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego tak sie składa ze w serwisie kupiłem te zimeninki taniesz niż na allegro a w dt 125 tak jak i pewnie w wiekszosci 2T zimeringi na wał sa zmacniane a w zwykłym sklepie w łozyskami i zimeringami nie ma takiego podziału dostajesz zwykłe zimeringi naprzykład do jakies przedładni lub na jakis wałek ktore sie duzo szybciej wtytra i szybciej zrobia sie sztywne jezeli moto ma smigac cały sezon bez awaryjnie to polecam ogrinały a i niekiedy sa tansze!! Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...